Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Karis kritiseeris energiahindade tõusu hüvitamise süsteemi kohmakust

-
08.01.2022
Sellised on elektriarved.
© UU

President Alar Karis kritiseeris energiahindade tõusu hüvitise taotlemisega tekitatud halduskoormust, leides, et Eesti e-riigi võimalused pakuvad avalikule võimule piisavalt paindlikke lahendusi, et aidata inimesi hüvitistaotluste esitamisel.

“20 aasta jooksul, mil Eestis on olnud kasutusel ID-kaart ja digiallkiri, on riik jõudnud nii kaugele, et suudab põhjalike andmekogude põhjal paindlikult otsustada, millal pakkuda tuge seda vajavatele inimestele, ilma et nad peaksid esitama avaldusi, mis tekitab tarbetu halduskoormuse,” nentis neljapäeval Riigi Infosüsteemi Ametit (RIA) külastanud president Alar Karis.

Riigipea lisas, et e-riigis võiks leida võimalikult lihtsa lahenduse toetuste jagamisel energiakriisist puudutatud inimestele.

Rahandusministeerium teatas reede hommikul, et energiahinna tõusu leevendamiseks loodud elektri-, gaasi- ja küttearvete osalise hüvitamise riiklikud ettevalmistustööd on tehtud ning kohalikud omavalitsused on taotluste vastuvõtuga juba algust teinud või teevad seda peagi.

Allikas: ERR