Karise soovil valvavad Kadriorus taas paraadvormis kaitseväelased

Eesti,
©UU
Au ja kiitus president Alar Karisele sellise olukorra taastamise eest.

Suvel vastu võetud otsus vahetada Kadriorus asuva presidendilossi auvahtkonna pidulik vorm välivormi ehk laigulise vormi vastu, tekitas hulk vastukaja. Esmaspäeval ametisse astunud president Alar Karise soovil valvavad sõdurid presidendi kantseleid edaspidi aga taas paraadvormis.

Kaitseväe peastaabi pressiesindaja Taavi Laasiku sõnul võeti uus vorm kasutusele esmaspäevase presidendiameti üleandmise tseremoonia järel, kuna selline on uue presidendi soov.

Ta lisas, et eelnevalt võttis auvahtkond välivormi kasutusele, kuna see lepiti kokku kaitseväe juhataja Martin Heremi ja president Kersti Kaljulaidi vahel.

Toona põhjendati vormivahetust administratiivkoormuse vähendamise ja ühtlasi väljaõppe arendamisega.

Samuti on uus riigipea vihjanud, et ka kaitseväe pasunad peavad hüüdma, millest võib aru saada, et ta kavatseb taastada Kaitseväe orkestri, mis vahepeal kärpekääride ette jäi.

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused