Liberaalide nõiajaht: elusid päästev eriolukord tembeldatakse politseiriigiks

Eesti,
- Updated
©Internet
Harry Tuul ja Andrus Karnau vedasid saadet, milles rünnati taas elusid päästvat eriolukorda.

Kui sõna võtab ennast ajakirjanikuks pidav Andrus Karnau, siis pööratakse kõik pea peale – saates “Olukorrast riigis” sildistas ta igale riigile vajadusel lubatavad piirangud politseiriigiks ning väitis, et valitsus olevat asunud teostama rahvuspuhtuse programmi.

Reformierakondliku taustaga Karnau on saadetes alati silma paistnud poliitiliselt laetud avaldustega ja opositsiooni hääletoruna. Seekord jäi talle ette välismaalaste seaduse muudatus, mis kohustab võõrtöölisi töö kaotuse korral riigist lahkuma.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Karnau sugused ei mõtle oma kallutatuses ja vihas isegi mitte nende välismaalaste peale, kellel polegi tööd kaotades võõras riigis ja karantiinikeskkonnas midagi teha – selliste olukordade ajal on alati parem koju naasta. Tuli ju ka enamik eestlasi ära koju.

Tähtsaim Karnau jaoks tundubki see, et ühele riigile üsnagi tavapärast otsust sai nüüd valitsuse ründamiseks ära kasutada. Temasugused ei näi hoolivat üha kasvavast ohvrite ja haigestunute arvust, kui vaid mingit otsust halvustada ja “võimuhaaramiseks” tembeldada saab. Justkui valitsusleeris ei tohiks olla inimesi, kes eludest hoolivad ja riiki hoida tahavad – karnaude jaoks on inimlikkus Reformierakonna monopol.

“Maksumaksja raha eest ülalpeetava meediakanali R2 iganädalases äärmusliberaalses propagandasaates “Olukorrast riigis” (sellisena selgelt mittevajalik ja mõttetu – ilmselgelt koht kulude kokkuhoiu mõttes) külvab Andrus Karnau avalikult hirmu ja valet,” kirjutab sotsiaalmeedias Riigikogu saadik Paul Puustusmaa. “Näiteks tänases saates levitas ta pahatahtlikke kuulujutte selle kohta, kuidas Eesti riigist olevat saanud jälitusühiskond.”

Karnau tegevus raadiosaadetes pingestab olukorda hetkel, kui ühiskond peaks piirangutest rangelt kinni pidama – tema ässitamine õhutab vastuhakule “pahale politseiriigile.”

Ilmselt pidas Isamaa liider Helir-Valdor Seeder just Karnau-suguseid silmas, kui ta ütles: “Kui ma kuulan jutusaateid, mis hakkavad reedel pihta ja lõpevad esmaspäeval, siis seal on valdavalt ajakirjanikud, ega poliitikud seal enamasti ei räägi. Ajakirjanikud ise räägivad ja see on põhiline, millega inforuum täidetakse. Seal on enamus oletusi, ennustusi ja arvamusi, faktivigu ei parandata, asjaosaliste poole reeglina ei pöörduta.”

7 commentsOn Liberaalide nõiajaht: elusid päästev eriolukord tembeldatakse politseiriigiks

 • Avatar
  Leo Viller

  Napoleon ütles kunagi, et on olemas kaks asja, mis inimese tegutsema või mittetegutsema panevad – hirm ja isiklik kasu. Muide – ühte põhimõtet saab teisendada teiseks ja ka vastupidi. Nii et, kui vaid tahetakse, oleks siin uurimisainet eeltoodud metoodikat järgides küll ja küll

 • Avatar

  Tundub,et valitsusele meeldib,et teda solvatakse, mõnitatakse iga ajakirjanikurott või ülbitseda.

 • Avatar

  Selline tegevus on ju RIIGIVASTANE? Kas meie ekstreemses olukorras sellest ei piisa korraliku trahvi määramisreks?

 • Avatar

  Te võite siin sellest sada korda kirjutada ja kas arvate,et midagi muutub? Valitsus,ärge laske endale pidevalt näkku sülitada,piinlik on kõrvalt vaadata. Äga järsku teile see meeldib?

 • Avatar

  Sant lugu on see et puudub igasugune usaldusväärne informatsioon selle koroovaviiruse kohta. On palju igasugust vasturääkivusi täis soga mille põhjal pole võimalik hinnata kasutusele võetud meetmete vajalikkust või mittevajalikkust. Tume lugu pimeda kaubaga.

 • Avatar

  Debolševiseerimise vajadus on ilmselge. Aga teisest küljest tuleb majanduse taastamise peale mõtlema hakata niikaua kui majandusest veel midagi järel on. Ja riigist ka. Siiamaani on meil rahu majas olnud suuresti tänu sellele, et hoolimata kõikidest hädadest on siinpool Peipsit ikkagi parem elada olnud. Peale Krimmi üleöö tekkinud hea elu kadus meie kõige suurem julgeolekugarantii ära ja nüüd on vaja kiireid lahendusi enne kui Venemaaga ühinemine Ida Virumaal märjast unenäost reaalselt toimivaks plaaniks saab. Meie venelased on küll üllatavalt lojaalne seltskond ja peale 1917dat aastat teavad, et kui ühiskonnaga kahtlasi eksperimente tegema hakata, ei pruugi kõik minna nagu plaanitud aga vaesus ja häda ajab isegi kõige ignorantsema viina rüüpava Stjopa koti pealt üles ja mis siis saab, selle peale ei taha mõeldagi. Vähemalt siseriiklikult oleks aeg karantiin kiiremas korras lõpetada.

 • Avatar

  Mis sellel Karnaul viga on? Vanasti ta isegi taskaalustas Lobjakat, aga niipea kui EKRE võimule tuli, leidis Karnau ennast Reformierakonna lõksus. Või peaks küsima, mida tegi Reformierakond Karnaule? Ajakirjanik ei ole neutraalne, kui sa juba enne saadet tead, et sealt tuleb ühtede vihkamine ja teistele pugemine. Sama kehtib näiteks Toomas Sildami kohta, kelle artikleid pole vaja lugedagi, sest Sildami härra ei hakka kunagi isegi pingutama, et näha, millised on EKRE selmet praeguse valitsuse tõelised eesmärgid ja kes on need inimesed, kes selle valitsuse võimule saatsid. Kui need Sildami jaoks üldse on inimesed… Ja absoluutselt selline pidev negatiivne irin jõuab inimesteni ja mõjutab neid. Seega pole tegemist puhta ajakirjanduse, vaid pideva negatiivse fooni ja irisemise tekitamisega ehk teisiõnu antud ajakirjanikud on mürgitatud propagandast.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused