Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kärped kärbeteks, karavan läheb oma teed: presidendi, peaministri ja Riigikogu esimehe palk tõuseb 8318 euroni

-
15.03.2023
Stenbocki maja
© Uued Uudised

Praegu vältavatel võimaliku valitsuskoalitsiooni läbirääkimistel on asjaosalised silmitsi tõigaga, et riigieelarve tasakaalu viimiseks on puudu ligi miljard eurot. Seetõttu on suhu võetud sellised väljendid nagu kärped, maksud ja laenud.

Aga ohivad nad seal Stenbocki maja ümmarguse laua juures, mis ohivad, karavan läheb ikka oma teed.

1. aprillist tõuseb kõrgeimate riigiteenijate – vabariigi presidendi, riigikogu esimehe, peaministri ja riigikohtu esimehe – palk seniselt 7303 eurolt 8318 eurole ehk 14 protsenti.

Aprilli esimesel päeval muutub tavapäraselt kõrgete riigiteenijate, sealhulgas presidendi, ministrite ja riigikogu liikmete, ametipalk. Indeksi, mille järgi palgad muutuvad, arvutab märtsi keskpaigaks välja rahandusministeerium, vahendab ERR.

1. aprillist on vabariigi presidendi Alar Karise, riigikogu esimehe Jüri Ratase, peaministri Kaja Kallase ja riigikohtu esimehe Villu Kõve palk 8318 eurot. See on kuni järgmise aasta 31. märtsini riigiteenijate kõrgeim palgamäär.

Teiste kõrgete riigiametnike palkade arvutamiseks korrutatakse kõrgeim palgamäär läbi koefitsiendiga.

Riigikogu aseesimehe, riigikontrolöri, õiguskantsleri, riigikohtu liikme, riigi peaprokuröri, ministri, riigisekretäri, riigikogu komisjoni esimehe ja fraktsiooni esimehe palga koefitsient on 0,85 ning ametipalk alates 1. aprillist seega 7070 eurot (seni 6207 eurot).

Riigikogu komisjoni aseesimeeste ja fraktsiooni aseesimeeste ning ringkonnakohtu kohtuniku koefitsient on 0,75 ning nende palk on 6239 eurot (seni 5477 eurot).

Riigikogu liikme ning maa- ja halduskohtu kohtuniku koefitsient on 0,65 ja palk seega 5406 eurot (seni 4746 eurot).

Mullu oli kõrgeima palgamäära indeks 1,079 ehk kõrgeimate riigiteenistujate palk tõusis kaheksa protsenti.