Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kärpevalitsus võtab politseilt raha vähemaks ja seetõttu hakatakse kurjameid harvemini kohtusse toimetama

-
07.06.2024
Kohtumajade ees näeb politseiautot edaspidi harvemini. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Kaja Kallase valitsuse kärpepoliitika närib läbi ühiskonna alustalad ja põhjustab ka julgeolekulise vaakumi, sest ametkondadel ei jätku oma tööks vahendeid, inimesi ja raha.

BNS vahendab: “Politsei hakkab septembris tulenevalt valitsuse riigieelarvestrateegia otsusest (loe: kärpimisest) kohtukonvoi teenust osutama senise viie tööpäeva asemel neli päeva nädalas.

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) esitas mai lõpus riigiprokuratuurile, kohtutele ja advokatuurile teatise, mille kohaselt vähendatakse alates 6. septembrist PPA kohtukonvoi teenust ühe päeva võrra nädalas, milleks on reede. Seega tagab politsei kohtukonvoi edaspidi kohtuistungitel senise viie tööpäeva asemel neljal päeval nädalas ehk esmaspäevast neljapäevani.

Vastavalt PPA teatisele puudutab muudatus vahistatu ja süüdimõistetu konvoeerimist kinnipidamiskohast kohtuistungile ning valvet kohtuistungitel kõikides kriminaal-, väärteo- ja tsviilasjades. Ümberkorraldus ei laiene ajakriitilistele menetlustoimingutele.

Teenindamisele kuuluvad 31. mai seisuga määratud vahialustega seonduvad kohtuistungid, mis on registreeritud kohtute infosüsteemis. Täitmisele ei kuulu vahialustega alates 1. juunist reedesele päevale määratud uued kohtuistungid, mille kohtuistungi toimumise aeg on 6. september ja hilisem.

Muudatus on tingitud möödunud aastal tehtud valitsuse 2024-2027 riigieelarvestrateegia otsusest vähendada PPA konvoivõimekuse eelarvet 2024. aastal 200 130 eurot, 2025. aastal 268 909 eurot, 2026. aastal 329 196 eurot ja 2027. aastal 401 186 eurot, eesmärgiga suurendada videoistungite rakendamist.

Siseministeerium toetab PPA poolt pakutud lahendust. „Senisest suuremas mahus videoistungitele üleminekuga on võimalik ka konvoeerimist paremini planeerida ning PPA ressurssi suunata sinna, kus seda kõige enam vaja, näiteks avaliku korra tagamisse,” kirjutas siseministeeriumi kantsler Tarmo Miilits justiitsministeeriumile.”

Tarmo Miilitsa sõnad näitavad tõelist miilitsalikku suhtumist ehk “kärped tähendavad hoopis efektiivsemat tööd”. Kaja Kallasel veab, et ametnikkond on sedavõrd lojaalne ja näeb ka surnuaia ristide asemel ainult plusse.

Kuigi väidetavalt on kärpe põhjuseks “suurendada videoistungite rakendamist”, saab ka rumal aru, et see on vaid põhjendus kärpimiseks, samamoodi nagu automaksu põhjendatakse aegajalt kliimameetmetega, kuigi tegu on puhtalt eelarveaukude lappimisega.

Uued Uudised