Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ajaleht: kärpevalitsuse löögi alla satuvad ka pensionid

-
15.05.2024
Mart Võrklaev
© Riigikogu

Eesti Ekspress kirjutas pikemas käsitluses teisipäeval, et neile teadaolevalt on valitsuses laual plaan, millega vähemalt pensionide indekseerimisest on kavas loobuda.

“Ministeeriumides on välja arvutatud, et nii õnnestuks 2025. aastal säästa ligikaudu 200 miljonit eurot, siis 400, siis 600 ja nii edasi. Kui külmutamise asemel mindaks indekseerimise vähendamise teed – näiteks nagu kõrgemate riigiteenistujate palkadega –, oleks kokkuhoid veidi üle poole väiksem,” märkis ajaleht konkreetsetele allikatele viitamata.

“Selliseid arvutusi pole tehtud igaks juhuks. Ametnikud ei tule hommikul tööle mõttega, mis hüpoteetilisi kärpeid täna arvutama hakkame. Seda, mida arvutada ning analüüsida, tellivad neilt siiski poliitikud,” jätkas ajaleht. “Aga nagu koalitsiooniläbirääkimistelgi, hoiavad poliitikud enne kindla otsuse tegemist pensionikärpe asjus suu lukus. Kes ütleb, et pole kuulnud. Kes, et pole kokku lepitud. Kes, et kõik võimalused on laual. Aga keegi otsesõnu tunnistada ei taha, millal ja mis kujul pensionikärbe tuleb.”

Pensionid tõusevad igal aastal vastavalt seaduses sätestatud indeksile, valitsus selle üle ei otsusta. Samas võib valitsuskoalitsioon parlamendienamuse toetusel seadust muuta.

Rahandusminister Mart Võrklaev (Reformierakond) eitas teisipäeva õhtul tehtud sotsiaalmeedia postituses pensionide külmutamise või kärpimise kavatsust: “Olen koostanud koalitsioonis ja valitsuses arutamiseks kokkuhoiuplaani, et parandada riigi rahanduse seisu. See sisaldab keerulisi kokkuhoiukohti, kuid arvestusega, et pensionid jääksid puutumata.“

Seda muidugi ei tasu tõe pähe võtta, sest kui reformierakondlane juba midagi väidab, siis võib selle kohe tagurpidi pöörata. Kaja Kallas on siin valetamises selgeks eeskujuks.

 

Allikas:

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120292811/ei-taha-aga-vist-peab-valitsus-motleb-pensionide-kulmutamisele