Kas Aseris tahetakse tööle panna usufanatismil töötavat migratsioonipumpa?

Rubriik Eesti On
- Updated
©Scanpix
“Ei palvelinnale!” arvavad kohalikud.

Paljud Eesti inimesed kuulevad alles viimastel aegadel sellest, kuidas vaiksesse Lääne-Virumaa Aseri alevikku tahetakse luua slaavlastele tuginev sektantlik usukeskus.

“Kuuuurija” teatas alles hiljuti: “Kohalikud elanikud on seal püstijalgadele aetud, kuna Ukraina ja Valgevene päritolu jumala otsijad plaanivad nende kodupaika rajada ülemaailmset palverändurite pealinna.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Aserist on saamas mitmekümnes riigis tegutseva “Jumala otsijate liikumise” pealinn ja seal peatub aina enam liikumise asutaja ja liider Sergei Šidlovski,” kirjutas Maaleht mais. Liikumine oli tolleks ajaks alevikus omandanud 13 korterit ja 8 muud hoonet. Rahvamajja soovitakse rajada palvehoonet, Aserisse oodatakse elama sadakond uut elanikku, ehitamisel on 500-kohaline ühiselamu konverentside jaoks, kavandatakse piiblikooli ja noorte kristlikku ülikooli – sellised olid plaanid suve hakul. Eestis ajab asju MTÜ Kristlik Misjon Jumala Otsijate liikumine.

Kohalik võim on usuliikumist toetanud ja ilmselt nähakse selles väikesele alevikule tulevikku. 1200 elaniku Aseri enda rahvas aga tundub usuliikumise keskuseks saamisele vastu olevat.

Kui keegi looks Aserisse tavalise turismikeskuse, siis oleks heakskiit ilmselt üldine. Paraku tekitab ateismile kalduvas Eestis vastuseisu just arendajate religioosne taust, kusjuures tegu pole mitte kristlike kirikute ettevõtmise, vaid 1999. aastal Valgevenes asutatud usuliikumisega – sellised sektid aga on kogu maailmas umbusku tekitanud, sest sageli kaasneb nendega pime allumine liidritele.

Eesti jaoks on aga üliohtlik see, et slaavi taustaga liikumine kavandab Eestisse tuua arvukalt oma jüngreid, nii üritustele kui ka siinse struktuuri loomiseks. Üritustele oodatakse väidetavalt tuhandeid inimesi, alaliselt Aserisse töötama-palvetama ilmselt sadu.

Usulistel eesmärkidel on lihtne sisse tuua inimesi, kellest saavad alalised elanikud. Riigikeelt see liikumine ilmselt kasutama ei hakka, seega on tekkimas slaavi keskus eestlaste maal, mis surub meid tahaplaanile. Miks ei tehta oma ülemaailmset keskust Valgevenesse?

Aseris toimuv vajab lahtirääkimist, kuid vähemalt Uutele Uudistele tundub, et religiooni kaudu läheb tööle migratsioonipump ja hiljem on Eestil raske keelduda ka mošeest. Eesti ei vaja võõrusundite Mekat siia!

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused