Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kas Kaja Kallas on Putini epigoon?

-
30.01.2023

Vaadates ETV „Esimese stuudio“ diskussiooni reformierakonna ja EKRE esimeeste vahel, jäid hetkeks uskuma, et nende mõjukate eesti poliitikute vahel on võimalik dialoog. Kuid mulje oli petlik, sest ilmselt on Kaja Kallase parteiga võimalik ainult koalitsiooni moodustamise kauplemine pärast järjekordseid valimisi. Oravad põlgavad kõiki partnereid ja vastaseid ning ei pea mitte mingitest kokkulepetest kinni, heites alles hiljuti üle parda kõik keskerakonna ministrid. Selles mõttes meenutavad Siim Kallase aplad järglased ja broilerid Venemaa sõjakurjategijast diktaatorit Vladimir Putinit, kellele ei loe rahvusvaheline õigus, konventsioonid ega kokkulepped, kes vaenab ja põlgab teisi rahvaid ja kellega ei saa mitte milleski püsivalt kokku leppida.

Kremli põhiargument on see, et kõik tema tahte vastaselt käituvad riigid on fašistlikud ja russofoobsed, et ukrainlased pole rahvas ja Ukraina pole riik, nagu nüüd ka Balti riigid. Reformierakonna juhi põhiargument on see, et kõik oponentide öeldu on alati soga ja tema vastased on Kremli käsilased. Seega läheneb Kallas aina rohkem Putini stiilile ja üritab haarata võimu lõplikult, määrates enne valimisi jõustruktuuridesse ja mujalegi omad inimesed ja valmistades ette vihakõneseadust, mis lubaks hukata poliitiliselt ja isoleerida füüsiliselt tema kõige häälekamad kriitikud.

Kaja Kallas võttis Putinilt juba täiesti ametlikult üle sellise tõhusa relva, nagu oponentide „välisagentideks“ kuulutamine. Kui Kreml paneb inimesele või organisatsioonile ametlikult külge sildi „inoagent“, siis peab see väljaanne, artist, teadlane, poliitik jne kõikjal ise lisama oma nimele: „välisagent“. Välismaa vaenlaste käsilasega ei ole vaja isegi diskuteerida ja neid on eriti hõlbus represseerida.

Sama võtet kasutab Kaja Kallas ka EKRE vastu, tembeldades selle liikmeid „Kremli jutupunktide edastajateks“. Kallase argument on raudbetoonist, nagu tema isa parteikaaslaste vastus Lääne korrespondentide küsimustele inimõiguste kohta N.Liidus: „Aga teil Ameerikas piinatakse neegreid!“ Ja kogu lugu.

Väideldes „Esimeses stuudios“ Martin Helmega jäi Kaja Kallas kiirele ja faktidega opereerivale oponendile selgelt alla, kuid oli sealjuures väärikas ja isegi sümpaatne – mitte nii, nagu valitsuse infotunnis, kus ta läheb alati väga isiklikuks, nähvab ja vastamise asemel süüdistab küsijaid. Ilmselt peab peaminister omaenda ETV eetrist siiski rohkem lugu, erinevalt riigi kõrgemast seadusandlikust kogust, mida ta pidevalt alavääristab. Kuid väljudes riigitelevisiooni stuudiost muutub valitsusjuht jälle üdini Kallaseks, kes harrastab Putini stiili ja poliitilist kultuuri(tust).

Tänane Postimehe lugu on selle järjekordseks tunnistuseks: „Kallase vastulause Helmele: EKRE edastab väga selgelt Kremli jutupunkte.“

Mida hirmsat siis ütles Martin Helme? „Ukraina aitamine meie silmis ei tähenda seda, et ujutame Eesti üle immigrantidega. Tegelikult Ukraina aitamine ei ole võimalik, kui Ukraina jookseb inimestest tühjaks. Selleks, et Ukrainat aidata, ei pea Eestisse vastu võtma sadat tuhandet või enamat inimest,“ tsiteerib Postimees Martin Helmet.

No absoluutselt õige jutt! Kui Ukraina inimesed põgenevad massiliselt välismaale, nende asemel tulevad võõrad, sest tühjaks jäänud territooriume ikka hõivatakse ja asustatakse. Kui ukrainlased pagevad, kes peaks vabastama Ukraina maid? Puškin? Kui Eesti sotsiaalne vundament praguneb ja vajub tohutu raskuse all maa sisse, kui meie majandus mandub ja rahvas laostub, kuidas saab meie riik kedagi veel aidata? Kui eestlased on lahustatud tohututes venekeelsetes rahvamassides, kui nendelt on sisuliselt võetud nende riik, kes soovib aidata Ukrainat?

Kas oma elulaadist, keelest ja maast ilma jäetud tüssatud eestlased?

Või äkki siinsed Vene kodanikud ja hallipassimehed?

Kas siia põgenenud Donetski venelased ja Venemaa propagandistid?

Kas need ukraina mehed, kes ei tahtnud aidata oma riiki omaenda territooriumil?

„Oravate laul, maa peal rändad saa, Siim sulle uue viisi loob…“

Ivan Makarov