Kas Keskerakond üritas sõjaväestatud piirivalve teemat EKRE-lt kaaperdada või selle ära lörtsida?

Rubriik Eesti On
©Joakim Klementi/Postimees
“Jüri, kas proovime EKRE mõtted üle lüüa, või siis vähemalt ära lörtsida?”

EKRE populaarsemate teemade mingil moel kaaperdamine on kartellierakondadele juba trendiks saanud.

Sel nädalal tegi Keskerakonna taasleitud poeg Aivar Riisalu ettepaneku kasutada tulevikus piirivalves ajateenijaid, kuid tema ettepanek ei leidnud erakonnalt toetust ja plagiaator jääb ilmselt ka kaitseministri portfellist siiski ilma.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Professionaalse sõjaväestatud piirivalve taastamine ja piirikontroll kõigil suundadel on üks EKRE “punaseid jooni”. Riisalu tahtis küll midagi muud, kuid mitte selles pole asi. Kuivõrd idee kaaperdamist sisuliselt ei toimunud, siis võib eeldada, et tegu oli selle mahategemisega.

Riisalu käis välja ajateenijate kasutamise piirivalves, mille otstarbekuse asjapulgad tema enda erakonnas ümber lükkasid. Ega keskid ilmselt sellest mõttest suurt midagi lootnud, nende aktsiooni mõte seisnes mujal – jätta kõhklevatele valijatele meeltesse see, et mingist sõjaväest ja piirivalvest oli kord juttu, aga see laideti kellegi poolt maha, ja siis pole mõtet ju ka EKRE piirivalve taastamist tõsiselt võtta. Ehk siis tegu on psühholoogilise mänguga.

Sisuliselt proovis Riisalu rahvuskonservatiivide mõtte ära rikkuda, aga sellest pole kasu – EKRE kavatseb oma idee taastada professionaalne piirivalve veel kord ja veel kord üle rääkida.

Meenutades EKRE ideede kaaperdamisi, tuleks meenutada, et pärast justiitsreformi mõtte väljakäimist võttis justiitsminister Urmas Reinsalu käsile kohtutäiturite pitsitamise – seegi oli üks katse reformist tükikest ära hammustada. Reinsalu ilmselt teab, kui vihased on mingil põhjusel kitsikusse jäänud inimesed ahnete kohtutäiturite peale ja otsustas sealt kasu lõigata.

EKRE-l on veel kaks punast joont – immigratsioon ja kooseluseadus. Esimest on Isamaa juba üritanud üle lüüa, teatades suvel, et ka nemad on selle vastu, olles ise aastaid kõikvõimalike sisserändepiirangute leevendamise poolt olnud. Nii radikaalseks nagu EKRE, ehk nullkvoodini aga ei julge “rõõmsad rahvuslased” ilmselt kunagi minna!

Samamoodi ei hakka keegi peale EKRE kunagi kooseluseaduse vastu välja astuma. Küll aga üritatakse homoagenda takistamise teemat igati naeruvääristada. Kahe EKRE nimekirja tulnud inimese puhul hakati neilt kohe homodesse suhtumist välja nõudma ja nood läksidki provokatsiooniga kaasa. Ilmselt püütakse veel edaspidigi homoteemat ja rahvuskonservatiivide suhtumist perverssustesse kuidagi naeruvääristada, et see “punane joon” halliks muuta.

Rahvuskonservatiivid oma kolmest “punasest joonest” kohe kindlasti ei taandu, eriti veel kahe pere lemmiklooma Aivar Riisalu ponnistuste peale.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused