Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kas opositsiooni tõrjutud Taavi Rõivasel on poliitikas jätkamiseks motivatsioon kadunud?

-
09.10.2019
Taavi Rõivas kinnitab, et mantlit veel varna ei riputa, aga mine tea…
© Scanpix

Kuigi Reformierakonna endine esimees ja ekspeaminister Taavi Rõivas kinnitas ERR-i veebisaates “Otse uudistemajast”, et ei otsi võimalusi poliitikast lahkumiseks, tunnistas ta samas, et tal pole kindlat tulevikuplaani.

“Ei vasta tõele, absoluutselt ei vasta!” tõrjus Rõivas vastuseks saatejuht Indrek Kiisleri küsimusele, kas endine valitsusjuht on liikumas suhtekorraldusärisse ning asumas lobistina Tallinna-Helsingi tunnelit rajava Peter Vesterbacka firma teenistusse.

“Ma pole kunagi ette mõelnud, mis minu järgmine töökoht on. Kuigi teised ei usu, siis nii see on. Miks te arvate, et ma ei peaks jätkama,” vastas Rõivas küsimusele, kas ta plaanib poliitikast lahkuda. Rõivase sõnul ei ole Eesti poliitikas halb ja igav.

Samas on tähelepanuväärne, et selline küsimus üldse tekkis.

Olukorras, kus valimised justkui võitnud Reformierakond ennast pärast 17 aasta pikkust valitsemisperioodi auti mänginud ning erakonna praeguse juhi Kaja Kallase saamatuse tõttu on esiorava positsioon kõikuma löönud, on mitu reformierakondlast motivatsioonipuudusel või frustratsioonist poliitikast lahkunud. Viimati siirdus Riigikogust eraärisse Kalle Palling.

Intervjuus puudutati ka Taavi Rõivase osalemist värskes Eesti filmis „Ükssarvik“, kus opositsioonipoliitik kehastas saamatut start-up tegelast. Rõivas ütles, et eks tuleb osata ka enese üle nalja visata, kuid ilmselt näitlejakarjääri ta siiski ei planeeri.

UU