Kas Pärnu volikogu on “isamaalise” korruptsiooni taimelava?

Eesti,
©Jaanus Lensment/Postimees
Isamaa võitleb sõnades justkui õige asja eest, aga nende teod küll isamaalised pole

Kui Pärnu linnavolikogus toimub mingi suurem jama, tasub alati vaadata korruptsioonis kahtlustatava erakonnalist kuuluvust – sageli on selle taga lühend EI (varem IRL).

Pärnu Postimees kirjutab, et Lääne ringkonnaprokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, milles süüdistab Pärnu linnavolikogu liiget Ago Kalmerit altkäemaksu küsimise katses. Süüdistuse järgi nõudis Kalmer tänavu jaanuaris Pärnu linnapealt Romek Kosenkraniuselt vastutasuks toetuse eest volikogus 72 000 euro maksmist linna rahast ja ähvardas keeldumise korral hakata koalitsiooni vastu töötama.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Altkäemaksu süüdistus pole ainus, mille pärast Kalmeril tuleb võtta ette kohtutee, väidab Pärnu Postimees. Läinud suvel saatis prokuratuur kohtusse kriminaalasja, milles Kalmerit süüdistatakse arvete võltsimises, võltsitud arvete ­kasutamises ja suures ulatuses omastamises.

Ja mõistagi astus kahtlusaluse kaitseks välja erakonnakaaslane ja volikogu esimees Andres Metsoja, kes tema tegevuses mingit süüd ei näe. Miks ta aga seda ei näe, selgub järgnevast.

Pärnu volikogus juhtus mullu korruptsioonihõnguline juhtum, kus peategelaseks osutus IRL-i Riigikogu liige Andres Metsoja, kes pani enda ametikoha ehk volikogu esimehe palga paika. Selle tulemusena tõsteti Andres Metsoja kui volikogu esimehe palka 800-lt eurolt 2000- euroni, millele lisandub 400-eurone lisatasu.

“Metsoja oleks pidanud end sellest protsessist tagandama, kuid ta ei teinud seda. Vastupidi, ta oli selle eelnõu esitaja, kaitsja ning hääletas selle poolt. See on korruptsiooniseaduse mõistes korruptsioon,” ütles EKRE korruptsioonivastase toimkonna juhataja, jurist ja endine kriminaalpolitsei komissar Kert Kingo.

Tema katsed Metsoja tegevusele juriidiline hinnang saada põrkusid kogu “isamaalise” justiitssüsteemi ehk politsei ja prokuratuuri räigele vastuseisule. Kert Kingo saatis ka Riigikogu korruptsioonivastasele erikomisjonile avalduse saadik Andres Metsoja (IRL) asjas seisukoha võtuks ja hinnangu saamiseks.

IRL-i hiilgeaegadel sõi see erakond ennast kohalikesse omavalitsustesse tugevalt sisse, meelitades paljud siiani võimul olevad kohalikud poliitikud oma nimekirjades kandideerima – nii hõljubki “isamaalise” korruptsiooni tont siiamaani valdades ja linnades ringi.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused