Kas pidevalt protesteerivad endised siseministrid pelgavad praegust kolleegi oma vanade pattude pärast?

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Sots Katri Raik on endine siseminister, kes üritab uuele siseministrile Mart Helmele võimalikult sügavat hauda kaevata.

Endiste siseministrite ühisavaldused on muutumas juba Eesti poliitika traditsiooniks, isegi kui neil tegelastel midagi mõistlikku öelda pole – nii on nende tegelik motiiv kusagil varjatult peidus ja seda võib vaid aimata.

Seitse endist siseministrit pöördusid kirjaga praeguse siseministri Mart Helme poole, nõudes tema tagasiastumist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Pöördume teie poole murega meie Eesti pärast. Teie ja teie poja ning parteikaaslase, rahandusminister Martin Helme viimaste päevade teod ja väljaütlemised kahjustavad Eesti mainet ja julgeolekut. Te olete üle astunud Eesti „punasest joonest“,” seisab Kalle Laaneti, Margus Leivo, Hanno Pevkuri, Katri Raiki, Märt Raski, Ain Seppiku ja Olari Taali allkirju kandvas pöördumises.

“Politsei- ja piirivalveameti juhi lahkuma sundimine, kasutades selleks 30-ndate Saksamaa või nõukogude aja uurimisorganite töövõtteid, on kohatu. /…/Need võtted on kohased repressiivvõimule, millele Eestis ei ole kohta. Kahetsusväärselt ei mõistnud Te ka sellist käitumist hukka…” kirjutavad eksministrid.

Pange tähele, eksid tõmbavad paralleele kahe totalitaarrežiimiga, mis näitab nende tegelaste täielikku hälbimist. Pealegi on tegu poliitikutega, kes kuuluvad praeguse opositsiooni toetajate hulka – “Eesti maine” ja “punane joon” on juba nende vanad relvad.

Paljud neist tegelastest on ka ise kahtlase minevikuga – nii kirjutas Pealinn tänavu veebruaris: “Endise siseministri Ain Seppiku ja tema poegade firmad on kandnud miljoneid dollareid varifirmadele, millel on seosed Swedbanki ja Danske rahapesukahtlustustega.”

On ju selge miks üks eksminister praegust siseministrit kardab – pealegi on teisedki allakirjutanutest olnud siseministrid rahapesu tippaegadel ega ole midagi märganud. Katri Raik aga võttis siseministrina otseselt osa EKRE-vastasest provokatsioonist Toompeal.

Protestiministrite read on jäänud märgatavalt hõredamaks: tänavu märtsis oli neid tosin, kui 12 Eesti endist siseministrit tegid ühispöördumise, milles heitsid Mart ja Martin Helmele ette tänavarahutustega ähvardamist. Tollal andsid allkirja Kalle Laanet, Margus Leivo, Tarmo Loodus, Lagle Parek, Hanno Pevkur, Katri Raik, Märt Rask, Edgar Savisaar, Ain Seppik, Riivo Sinijärv, Olari Taal ja Toomas Varek, avalduse tegi valmis ja sellele kogus allkirju sotsist siseminister Katri Raik.

Pöördumisega ei ühinenud endised siseministrid Andres Anvelt, Ken-Marti Vaher, Marko Pomerants, Jüri Mõis, Kaido Kama ja Robert Närska. Nagu praegugi, kus kõrvalejääjaid on veelgi rohkem.

2 commentsOn Kas pidevalt protesteerivad endised siseministrid pelgavad praegust kolleegi oma vanade pattude pärast?

 • Avatar

  Ain Seppik osales prokurörina dissidentide ja Nõukogude Liidust põgeneda soovinute vangimõistmises.

  1984. aastani oli ta Tallinna Linna Mererajooni Rahvakohtu rahvakohtunik. 27. detsembrist 1984 oli ta Eesti NSV Ülemkohtu liige.[2]

  1985. aastal mõistis ta Eesti NSV Ülemkohtu kohtunikuna kolmeks aastaks vangi kolm 16–19aastast noorukit. Noorukitele pandi süüks eriti küünilisi ja jõhkraid huligaansusi: majaseintele nõukogudevastaste loosungite sodimist, Tallinnas Harjumäel «Linda» kuju täisjoonistamist ja Balti jaama naabruses asunud 1924. aasta kommunistlikust 1. detsembri riigipöördekatsest osavõtnute ausamba süütamist. Alaealised Peeter Bötker ja Toomas Ild said karistuseks kolm, Kaido Siider kaks aastat vabadusekaotust üldrežiimiga kasvatusliku töö koloonias, Toivo Paabo aga kaks aastat vabadusekaotust tingimisi.

  Ja pärast seda saab ta taasloodud Eesti Vabariigi uurimisameti peadirektoriks, no üsna loogiline valik.
  Allikas -Wikipeedia

 • Avatar

  Seda Alexey nimelist roostes ajudega stalinistist provokaatorit reaalsuses eksisteerida ei tarvitse. Nii et inimesed võtke rahulikult. Selle nime taga tegutseb suure tõenäosusega mõni meie kohalikust eestlasest euro-bolševik liberast-tolerast . Hakkas järsku eesti keeles liiga puhtalt kirjutama. Vahele jäid! Muide Alexey on Ljoha ja Nikolai on Kolja aga see pole tegelikult üldse oluline. Olgu kasvõi Kolja-Petja filmist Pljumbum, jobu on ta ikkagi sest arusaamad ei käi tal ajaga kaasas . Oli omal ajal vist Breznevisse liiga armunud. Tagajärjed kestavad tänaseni. Mitte muffigi ei saa ta aru mis Eestis tegelikult poliitikas toimub. Elab hüpnoosi all või on lihtsalt provokaator.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused