Kas pidevalt protesteerivad endised siseministrid pelgavad praegust kolleegi oma vanade pattude pärast?

Rubriik Eesti On
- Updated
©Scanpix
Sots Katri Raik on endine siseminister, kes üritab uuele siseministrile Mart Helmele võimalikult sügavat hauda kaevata.

Endiste siseministrite ühisavaldused on muutumas juba Eesti poliitika traditsiooniks, isegi kui neil tegelastel midagi mõistlikku öelda pole – nii on nende tegelik motiiv kusagil varjatult peidus ja seda võib vaid aimata.

Seitse endist siseministrit pöördusid kirjaga praeguse siseministri Mart Helme poole, nõudes tema tagasiastumist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Pöördume teie poole murega meie Eesti pärast. Teie ja teie poja ning parteikaaslase, rahandusminister Martin Helme viimaste päevade teod ja väljaütlemised kahjustavad Eesti mainet ja julgeolekut. Te olete üle astunud Eesti „punasest joonest“,” seisab Kalle Laaneti, Margus Leivo, Hanno Pevkuri, Katri Raiki, Märt Raski, Ain Seppiku ja Olari Taali allkirju kandvas pöördumises.

“Politsei- ja piirivalveameti juhi lahkuma sundimine, kasutades selleks 30-ndate Saksamaa või nõukogude aja uurimisorganite töövõtteid, on kohatu. /…/Need võtted on kohased repressiivvõimule, millele Eestis ei ole kohta. Kahetsusväärselt ei mõistnud Te ka sellist käitumist hukka…” kirjutavad eksministrid.

Pange tähele, eksid tõmbavad paralleele kahe totalitaarrežiimiga, mis näitab nende tegelaste täielikku hälbimist. Pealegi on tegu poliitikutega, kes kuuluvad praeguse opositsiooni toetajate hulka – “Eesti maine” ja “punane joon” on juba nende vanad relvad.

Paljud neist tegelastest on ka ise kahtlase minevikuga – nii kirjutas Pealinn tänavu veebruaris: “Endise siseministri Ain Seppiku ja tema poegade firmad on kandnud miljoneid dollareid varifirmadele, millel on seosed Swedbanki ja Danske rahapesukahtlustustega.”

On ju selge miks üks eksminister praegust siseministrit kardab – pealegi on teisedki allakirjutanutest olnud siseministrid rahapesu tippaegadel ega ole midagi märganud. Katri Raik aga võttis siseministrina otseselt osa EKRE-vastasest provokatsioonist Toompeal.

Protestiministrite read on jäänud märgatavalt hõredamaks: tänavu märtsis oli neid tosin, kui 12 Eesti endist siseministrit tegid ühispöördumise, milles heitsid Mart ja Martin Helmele ette tänavarahutustega ähvardamist. Tollal andsid allkirja Kalle Laanet, Margus Leivo, Tarmo Loodus, Lagle Parek, Hanno Pevkur, Katri Raik, Märt Rask, Edgar Savisaar, Ain Seppik, Riivo Sinijärv, Olari Taal ja Toomas Varek, avalduse tegi valmis ja sellele kogus allkirju sotsist siseminister Katri Raik.

Pöördumisega ei ühinenud endised siseministrid Andres Anvelt, Ken-Marti Vaher, Marko Pomerants, Jüri Mõis, Kaido Kama ja Robert Närska. Nagu praegugi, kus kõrvalejääjaid on veelgi rohkem.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused