Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kas president viibis tõesti praamiõnnetuse ajal kaptenisillal?

-
23.07.2021
President Kaljulaid ja meeskonnaliige õnnetul praamil Tõll. Pilt on illustratiivne.
© Lugeja foto

Pärast õnnetust Saaremaale siirdunud praamiga, millel viibis ka puhkusel olnud president Kersti Kaljulaid, kes tavaliselt reisib kaptenisillal, küsivad inimesed, kas riigipea ise segas laevameeskonda. Või tahtis alati igale poole oma nina toppiv Kaljulaid ehk ise tüüri proovida? Alles ta käis Käsmus koos rannakaluritega võrke välja tõmbamas, kuigi siirdus hoopis raamatu esitlusele. Seal läks küll kõik õnneks.

Nüüd on aga praam katki, Kuivastu sadama kai katki ja isegi presidenti sõidutanud auto kapott mõlkis, mille politsei- ja piirivalveamet laseb hüvitada laeva omanikfirmal. Riigipea endaga siiski midagi ei juhtunud.

Inimesed aga ootavad ülesõitu kilomeetripikkustes järjekordades- segadust kui palju.

Teema kerkis taas üles Postimehe reportaažis pikast praamiootamisest.

„Siin võib teha ainult ühe järelduse – presidenti ei tohi lasta kaptenisilla peale,“ ütles Postimehele järjekorras ootav Jaan, kelle sõnul ei ole see, et riigipea õnnetuse ajal kapteni juures viibis, pelgalt kuulujutt.

Ega ilmaasjata olnud nii kapten kui ka vanemtüürimees õnnetusest šokis. Nüüd ootaks meedialt salvestisi, mis kuulujutud ümber lükkaks või neid kinnitaks. Ja siis vaataks edasi, kes mida tegelikult hüvitama peab.