Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kas raha väärkasutamisega seotud IRL-i uus rahandusminister Tõniste sobib ametisse?

-
14.06.2017
1TH13AUG11X0056

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon tõstatas tänases infotunnis küsimuse, kas IRL-i uus rahandusminister Toomas Tõniste sobib oma ametisse.

Mart Helme osutas, et Tõniste ametisse astumisega on kaasnenud muret tekitavad skandaalid. “Ta on esitanud varasemas ärilises tegevuses fiktiivseid arveid. See ei ole tänasel päeval enam karistatav, sest on aegunud, aga jätab moraalse jälje tema persoonile. Samuti on puhkenud skandaal PRIA raha väärkasutamise üle, millesse on segatud tema lähedane sugulane ja äripartner,” kõneles Helme ning küsis peaminister Jüri Rataselt: “Kas te arvate, et uue poliitika lubamine, mille andsite valitsust moodustades, on kooskõlas niisuguse rahandusministri hoidmisega valitsuses?”

Jüri Ratas kostis vastuseks, et Toomas Tõniste saab oma tööga tulevikus hästi hakkama ja kindlasti sobib valitsusse. “Loomulikult ma koalitsioonipartneri ja koalitsioonipartneri esimehe Helir-Valdor Seederi valikuid kindlasti austan ja neid toetan,” ütles Ratas.

Seepeale avaldas Helme imestust, et Ratase arvates sobib ministriks inimene, kelle äridega seoses on fikseeritud ja tuvastatud pahandusi, samas kui näiteks Rootsi minister Mona Sahlin astus tagasi seoses krediitkaardi väärkasutamisega seoses, ostes lihtsalt sukkpükse. “Kui see kõneleb uuest poliitilisest kultuurist, siis on meil kultuurist mõnevõrra erinev arusaamine,” ütles Helme ning avaldas kahtlust, kas Ratas tuleb ikka valitsuse juhtimisega toime. “[Ratase] valitsusest on olnud sunnitud lahkuma kaks keskerakondlasest ministrit. Üks koalitsioonipartner on olnud sunnitud vahetama välja terve hulga ministreid.”

Konservatiivide fraktsiooni esimees Martin Helme täiendas: “Küsimuse on standardis. See, mida teeb näiteks Martin Repinski oma firmas, kui ta on lihtne ärimees, on üks standard, aga kui ta saab ministriks, siis on tal palju kõrgem eetiline standard. Ja sama kehtib ka Tõniste puhul. Loomulikult ei peaks me leppima sellega, kui äris susserdatakse, aga ministrile kehtivad suuremad nõudmised.”

UU

Fotol Toomas Tõniste.
(Foto: Toomas Huik, Postimees)