Kas Ratase “õiglases” riigis ja Reinsalu juhitavas justiitssüsteemis naerdakse õigusriigi üle?

Eesti,
©Karin Kaljuläte/Ekspress Meedia
Keskerakond pakub kõigile õiglast riiki, samas kui justiitssüsteem ussitab täiega.

EKRE justiitsreformi kava küll rünnatakse, aga iga päev annab juurde kinnitust, et seda on hädasti vaja.

Lõuna-Eesti Postimees kirjutas 27. novembril sellest, kuidas prokuratuur taotles Valgas mehe löömise läbi tapmises kahtlustatava 17-aastase noormehe vahistamist, kuid kohus ei rahuldanud prokuratuuri taotlust.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Milvi Väin rääkis, et kuna noorukit on varemgi vägivallakuriteo eest kriminaalkorras karistatud ja ta on alaealisena ka alkoholi tarvitanud, oli prokuratuuri hinnangul oht, et ta jätkab vabaduses kuritegude toimepanemist, kuid kohtunik leidis, et tema puhul ei ole alust arvata, et ta vabaduses kuritegude toimepanemist jätkata võiks.

Kohus arvas seega, et varem vägivallatsenud noor poksijast mustlaspoiss, kelle rusikahoop nüüd kahe väikese lapse isa tappis, polevat võimeline uut kuritegu sooritama – kus on kohtuniku reaalsustaju?

Nüüd kirjutab Delfi sellest, kuidas politsei pidas kinni 2,5-promillise joobega juhi, kuid Põhja ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Kristo Adosson lõpetas kaks nädalat hiljem kriminaalasja otstarbekuse kaalutlusel. Lõpetamise teeb eriliseks prokuröri põhjendus – nimelt väidab Adosson, et juht ei põhjustanud suurt ohtu, kuna sõitis laupäeva õhtul, mil liiklus olevat rahunenud, sõitnud olevat ta lühikest aega, tarvitas lahjat alkoholi kolm tundi enne rooli istumist ja autos oli ta üksi.

Taas – seekord läks hästi, et padujoobes roolikurjategijale laps majade vahel ette ei jooksnud. Aga mis siis, kui oleks? Kus on abiprokuröri võime ohtu reaalselt hinnata ja teha kõik, et see juhtum ei korduks – kergelt, mõningate programmide läbitegemisega pääsenud mees sellest ilmselt õppust ei võta!

Millise signaali annavad kohtuniku ja abiprokuröri otsused ühiskonnale? Et tapja ja vägivallatseja võib vabadust nautida, samas kui lesk ja kaks orbu matuseid peavad? Ja roolijoodik võib ennast maani täis tõmmata ja kui midagi ei juhtunud, on kõik hästi ja võib andeks anda?

Inimeste õiglustunnet on kerge riivata, usaldust raske taastada. Kogu Eesti justiitssüsteem on juba pikka aega oma mainet ise õõnestanud ja vajab kiiremas korras reformi – ja seda EKRE soovibki võimule tulles teha!

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused