Kas Toom just kutsus riigitelevisiooni eetris venelasi üles kordama pronksiööd?

Eesti,
- Updated

Pärast Narva tanki ja teiste punamonumentide rahumeelset äraviimist tundub, et „vene küsimuse“ käilakommentaator Yana Toom on kohutavalt pettunud. Ilmselt lootis ta mingit muud sündmuste kulgu. Ja ta ütles otse välja kaks korda, mida ta lootis.

Esinedes ETV+ saates „Kes keda?“, oli eurosaadik emotsionaalselt ülesköetud ja kasutas päris palju primitiivset olmeleksikat, mida vene keeles nimetatakse „просторечие“, aga Toomi ebaintelligentsuse küsimus on asi, mida isegi tal endal muutma hakata on juba hilja, nagu ka näiteks miimikat ja intonatsiooni.

Kuna saates oli rohkem kui üks keskerakonna esindaja, siis oli see valimishõnguline, aga seegi pole praegu tähtis.

Toomi kommentaarid olid räiged ja mingil hetkel jõudis ta sellise staadiumini, et sisuliselt kutsus üles rahutustele, öeldes „Meile näidati koht teatud eseme juures nurgas (venelased ütlevad „sinu koht on paraski juures“ – IM). Seda kõike oleme me juba näinud. Jah, ei tule sellist plahvatust, nagu pronksiöödel. Ütlen patuse asja – parem oleks kui plahvataks. Parem et plahvataks, kui et see viha hakkab põletama inimesi seestpoolt.“

Toom kasutab palju sõnu „meie“, „meile“. Kahtlemata oleks Toomil ja Kremlil parem, kui Narvas plahvataks.

Ivan Makarov

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused