Kas valitsus tahab lisaks suvele ka valimised ära jätta?

Eesti,
- Updated
Valimiskast

EKRE esimehe Martin Helme sõnul on ta kuulnud jutte, justkui kaaluks valitsus sügiseste kohalike omavalitsuste valimiste edasilükkamist, viidates pandeemiale. Suvi tahetakse ära jätta, kas ka valimised?

„Juba täna käivad Eestis ringi jutud, et valitsus kaalub valimiste ärajätmist sügisel. Juba täna räägitakse – koroonaolukord on nii hull, et valimised tuleb ära jätta,“ ütles Martin Helme raadiosaates „Räägime asjast“.

Mart ja Martin Helme sõnul juurutavad kaks liberaalset võimuparteid Eestis politseiriiki ja totalitarismi.

Ettevalmistatava eelnõu kohaselt saab terviseamet õiguse kasutada ohu väljaselgitamiseks ja tõrjumiseks politseid, et vajadusel rakendada mõne isiku suhtes viibimiskeeldu ja selle rikkumise korral kasutada vahetut sundi nii kaua, kui see on eesmärgi saavutamiseks vältimatu.

Samuti võib politsei siseneda valdaja nõusolekuta tema valduses olevale piiratud või tähistatud kinnisasjale, ehitisse, eluruumi või ruumi, sealhulgas avada uksi, väravaid ja kõrvaldada muid takistusi.

Politsei võib valdaja nõusolekuta isiku valduses oleva piiratud või tähistatud kinnisasja, ehitise või ruumi läbi vaadata, sealhulgas vaadata läbi seal asuva asja ning avada uksi, väravaid või kõrvaldada muid takistusi.

„Selle seadusega tahetakse tekitada juriidiline vundament ükskõik missuguste repressioonide elluviimiseks tervishoiu ettekäändel,“ märkis EKRE aseesimees Mart Helme.

„See on reaalsus juba täna Eestis, ja sa tahad anda neile oluliselt rohkem võimu. Sa tahad neile selle paragrahvi ka anda, et ära keelata,“ ütles ta, osutades seejärel sügisel toimuma pidavate valimiste võimalikule ärajätmisele.

ERR kirjutas, et Keskerakond on valmis kohalike omavalitsuste valimisi edasi lükkama. Seda kinnitas erakonna esimees Jüri Ratas. See on ka arusaadav, sest nende reiting on praegu rekordmadal, samas pole välistatud, et see veelgi langeb.

Soomes lükkuvad kohalike omavalitsuste valimised 18. aprillilt edasi 13. juunile.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused