Kas valitsus vahetab vaktsiinidooside vastu inimeste andmed?

Eesti,
©UU
Covid-19 proovid

Valitsus kaalub vaktsiinide vastu andmete esitamist.  Plaani järgi saaks Eesti raamlepinguga soetatud 300 000 Jansseni vaktsiinidoosi teistest riikidest kärmemalt kätte. See ei ole aprillinali.

Eesti Ekspress kirjutas paar nädalat tagasi Eesti eri valdkondade tipptegijatest kokku pandud tiimist, kes proovivad vaktsiinifirma Johnson & Johnsoni juhtidega kaubale saada – vaktsiinifirma annaks Eestile kiiresti ja palju vaktsiini, Eesti tasuks neile vaktsineerimisega seotud teadusandmete ja -uuringutega.

Siiani teadis avalikkus Kevade Plaani kohta seda, et tiimi üks vedajatest (Toomas Hendrik Ilves) on saatnud vastavasisulise ettepaneku Johnson & Johnsoni tippjuhile.

Delfi kirjutab, et teisipäeva õhtul toimus 40-minutline konverentskõne, kus osalesid tervise- ja tööminister Tanel Kiik, sotsiaalministeeriumi asekantsler Maris Jesse, vaktsiinitootja Jansseni (Johnson & Johnsoni Euroopa firma) Balti üksuse juht Laura Saar ja mitu Kevade Plaani esindajat.

Töö- ja terviseminister Tanel Kiige sõnul kasutatakse inimeste andmeid uuringu raames, milles osalejate kohta antaks hiljem anonüümset tagasisidet näiteks võimalike kõrvaltoimete, hilisemate haigestumiste, mistahes olulisemate näitajate kohta.

Täna arutatakse seda küsimust ka valitsuse tasandil.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused