Kas võõrsilt põhitulu saav president on oma riigile lojaalne?

Eesti,
- Updated
©AFP/Scanpix
Ütle mulle, kes on su sõbrad…

President Kersti Kaljulaidi peavad paljud ühiskonda lõhestavaks riigipeaks, kuid kahtluse all on ka tema lojaalsus, kui ta saab väljaspoolt rohkem sissetulekut kui kodumaal oma ametipalgast.

Äripäev kirjutab: “Eesti president Kersti Kaljulaid deklareeris eelmisel aastal tulu pea 85 500 eurot, ent Euroopa Kontrollikoja endise liikmena sai ta lisaks veel suure summa, selgub presidendi majandushuvide deklaratsioonist. 2019. aastal sai Kaljulaid Euroopast 107 048,62 eurot, mida on rohkem kui tema Eestis deklareeritud sissetulek 85 495,28 eurot.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“On meie president siis sellisena ikka vaba, sõltumatu ja kallutamatu, kui tema peamine rahavoog ei tule mitte riigist, mida ta juhib, vaid mujalt? Kas poleks õiglasem, kui meie president poleks sel moel välismaalt kinni makstud isik?” küsib poliitikavaatleja Harri Kingo, lisades, et kindlasti on see seaduste kontekstis JOKK ja Euroopa Liidu seaduste seisukohalt pole siin midagi laita.

“Kuid see olukord on täiesti täiesti tobe ja ebaõiglane Eesti riigi seisukohalt. /…/ Meie seadustes peaks olema selge ja ühene säte, et meie kõrgemad riigiametnikud, sh. president, ei või saada mistahes tulu välisriikidelt, riikidevahelistelt institutsioonidelt, organisatsioonidelt ega mistahes erafirmadelt. Üldse mitte kelleltki peale oma riigi. Aga sellist sätet meie seadustes pole. Mis tähendab, et meie kõrgemad riigiametnikud on täiesti seaduslikult äraostetavad. Ja kui seda on riigametnikud, siis on seda kogu meie riik,” lisab Harri Kingo, soovitades kirjutada see säte Eesti seadustesse.

Kui president Kaljulaid saab endiselt Kontrollikojast suurt tulu, siis tõenäoliselt pole talt ka muud peale Brüsseli noodivihiku järgi laulmise oodata, samas kui Eesti riik on just nüüd EL-i taastusfondi kaudu kaotamas järjekordselt osakest oma suveräänsusest – selline isik iseolemise eest ei võitle.

26 commentsOn Kas võõrsilt põhitulu saav president on oma riigile lojaalne?

 • Avatar
  Juhan Karp

  Olgem ausad. Kaks viimast Eesti presidenti ei oleks sellele ametipostile läinud kui esimesele ei oleks garanteeritud Ärmat (kuna äriplaan muutus sellles ametis võimatuks) ja teisele EU-st saadava kompensatsiooni jätkumist. Kokkulepped tehti enne presidenditoolile asumist. Praegu seda ette heita on kohatu.

 • Avatar

  Sotsid tegid kingituse Eesti rahvale.

 • Avatar

  KÜSIMUSI ON PALJU! Koalitsioon- hakake siis lõpuks teemaga tegelema! EL ON VAENULIK RAHVUSRIIKIDE SUHTES, SEEGA VAENULIK ORGANISTASIOON MAKSAB RAHA rahvusriigi ametnikule, kes istub Kadriorus. MIKS VALITSUS SEDA TEEMAT IKKA VEEL EI ARUTA EGA VÕTA VASTU OSTUSEID????

 • Avatar

  Kas Jaak Madison on Eesti riigile lojaalne kui ta saab palka võõrsilt Euroopa parlamendist?

  • Avatar
   Toivo Mäeste

   t.r.m. Väga rumal küsimus, Jaak Madison on valitud Eestist ELi juhtorganisse, seal ta ka töötab ja saab seaduslikku töötasu selle eest. Mille eest saab Brüsselist regulaarset tasu president?

  • Avatar

   Mis vahe on Jaagul ja Kerstil? Kersti esindab Brüsselit Eestis, Jaak Eestit Brüsselis. Palgateema muidugi nii lihtne ja selge ei ole.

  • Avatar

   Huvitav, kui Herman Simm välisriigist raha sai, siis oli kisa taevani. Kadrioru roolijoodik saab välismaalt raha ja keegi peale Valge ei julge isegi köhida.

 • Avatar

  Miks talle nii palju raha vaja on?

 • Avatar

  Meil on jah asju, millest ei räägita… aga ainult, kui tegijaiks on mitte-konservatiivid, nemad võivad teha põhimõtteliselt kõike, alati on olemas hea seletus kõigele. Tore õigusriik meil!

  • Avatar

   Kas Jaak Madisson on Eesti riigile lojaalne kui ta saab palka võõrsilt Euroopa Parlamendist?

   • Avatar

    Sa Maidu oled vist “ajakirjanik”? Vale ja demagoogia tuleb ludinaga.

 • Avatar

  Kui EL administratsiooni ametnik või parlamendi saadik lahkub oma ametist siis niikaua kui ta ei leia endale uut töökohta ,saab ta toetust EL-st ,aga kui ta saab uue töökoha ja veel kõrgepalgalise nagu seda Eesti presidendi K.Kaljulaidi puhul ,siis ta enam ei saa toetust ja ilmselt Eesti endine justiitsminister koos tööjõu ministriga on jätnud kontrollimata,kas ka president on registreerinud õigesti oma uue töökoha ja teavitanud õigesti EL administratsiooni ….on ka võimalus järele pärida OLAF-i ja uuelt Kontrollikojalt…

 • Avatar

  Kadrioru “asukat” lihtsalt keel ei paindu nimetama presidendiks. Lähiminevikust tuleb kohe meelde analoog, kelle nimi Karl GenrihovitS. See tüüp oli Eestlaste poolt sama vihatud kui praegune seksirobot. Samamoodi pandi ta ka pukki. Nii absurdne kui see ka pole, siis Karl GenrihovitSi eelkäija- Johannes käbin oli praeguste kriteeriumide järgi lausa marurahvuslane.

 • Avatar

  Mina arvan vastupidi, see naine peaks tasu saama ainult Brüsselist sest siin pole teda ju kellelegi tarvis.

  • Avatar

   Saagu seda raha kuskohast tahes, aga olgu siit Eestist kadunud. See moor on presidendi institutsiooni ikka otseses mõttes täis s*ttunud. Ja kõik see häbi mida ta Eestile laias maailmas oma rääkimistega on teinud. Teadaolevalt ainus riigipea, kes on välismeedias hädaldanud, kuidas ta vihkab oma riigi kodanikke kui need julgevad mõelda või öelda midagi mis talle ei meeldi. Buratino Sultanova peab kaduma, sellist kõntsa ei ole Maarjamaa ära teeninud.

 • Avatar

  Kuningas on alasti… Miks ta ometi peeglisse ei vaata?

 • Avatar

  Ärge olge nüüd kadedad! Seda pole ju üldse palju! Ainult 16 081 euri kuus, nojahh, prii ülalpidamine, prii transport ja mehe “presidendi abikaasa” töökoht toovad ka pisut sisse.
  Päeva peale saab ju kulutada ainult ca närused 536 eurot ise! Pere mõistes koos mehe sissetulekuga ehk nirud 700 eurot.
  Vähe ma ütlen, seda on väga vähe ja rahval pole nurinaks mingit põhjust!

 • Avatar

  Üleüldse on kahe viimase presidändi ametiaja jooksul seaduserikkumisi korda saadetud hulgim, kuid need kas mätsitakse kinni või keeratakse jokki!
  Esimene kaljulaiu mõjuvõimu ärakasutamine oli tema venna krim. asja lõpetamine peale ametisse istutamist!
  Eelmise presidändi hämarate tegevuste nimekirja kuulub peale Toompea korteri ärastamise ka ebaseaduslikult ametiajal mitme kodakondsuse omamine. Kui elviselt küsida, milist kodakondsust hetkel omab, siis on see kindlasti usa oma. Kuid kas siis oli võimalik usa kodakondsus kuidagimoodi panna ootele presidändi ametiajaks!?

  • Avatar

   Küll on hea olla Nõukogude Euroopa president-raha kui raba.Eesti peale see isend ainult kobiseb, rögiseb ja iniseb.

 • Avatar

  Kes maksab, see tellib ka muusika https://m.youtube.com/watch?v=GtLqVDoAhbA

 • Avatar

  Imelik küsimus tõstatatud – siililegi selge, et meie president on lojaalne EL-i praegustele globalistidest juhtidele.

 • Avatar

  Aeg oleks välja vahetada – näen, et neljandikust täiseas eestlastest saaks temast palju parem president…

 • Avatar

  Tegelikult saab ta altkäemaksu ja tuleb vastutusele võtta. Oleks nüüd mingi EKRELane niimoodi altkäemaksu saanud , küll ikka alles oleks peavoolul kaagutamist.Selle eest aga tuleb ta korrupsiooni pärast vastutusele võtta ja kohapealt maha päevpealt.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused