Katri Raik on Riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni töö sotside poliitiliseks šõuks muutnud

Rubriik Eesti On
- Updated
©Scanpix
Katri Raik on ennast ka riigiametites näidanud poliitiliselt ülelaetud ametiisikuna.

Riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni esimees Katri Raik teenib endale ja oma erakonnale meediasära sellega, et pasundab pidevalt meediale ette, mida ja kelle vastu hakkab komisjoni arutama.

Korruptsioonivastane võitlus on kahtlemata väga vajalik asi, kuid seda ei tohi teha poliitiliselt laetult ja kellegi vastases kontekstis, eriti aga kogu oma tegevust pidevalt meedias võimendades – seda aga Katri Raik teeb. Tema tegevuses on selgelt nähtav soov rünnata pidevalt EKRE ministreid – enne Kert Kingot ja Mart Järvikut oli erikomisjoni tegevus märgatavalt vähem kajastatud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Katri Raiki ajal on erikomisjon muutunud ka omamoodi troikaks, kes lausa nõuab, et nende ette peab ilmuma kasvõi kell kaks öösel. Nii oli ka Mart Järvikuga, kes jättis komisjoni ette ilmumata, sest sai kutsest liiga hilja teada ja sel ajal olid tal muud tööülesanded teha.

Erikomisjon ja minister või ametnik, kes selle ette ilmuvad, saavad alati kokku leppida aja, mis mõlemale sobib. Sinna kutsutavad inimesed ei ole juba süüdi mõistetud ja sageli ka mitte kahtlustuse saanud – aga nendega käitutakse Raiki aegadel justkui potentsiaalsete kurjategijatega.

Raik näib nautivat seda, et saab inimesi mistahes ajal sundida kibekähku komisjoni ette ilmuma – kasvõi reede õhtul ja Riigikogu istungitevabal nädalal. Väga hea meelega lähevad komisjoni ette need, keda kasutatakse tööriistadena kellegi vastu – nagu kantsler Illar Lemetti või riigisekretär Taimar Peterkop.

Iseasi on veel ka küsimused, mida Raiki juhitav komisjon üles tõstatab ja millele kohe, lausa maailmalõpuliku kiirusega vastuseid nõudma hakkab – näiteks selle kohta, millal peaminister Ratas kuulis esimest Mart Järviku vastuoludest oma haldusala ametkondadega. Ja selleks kutsutakse kokku erakorraline komisjon!

Ilmselgelt kasutab Katri Raik korruptsioonivastast erikomisjoni ära oma erakonna poliitilistes huvides, et sooritada sealt rünnakuid poliitiliste oponentide vastu. Tegelikult peaks hoopis tema andma komisjoni ees vastust oma tegevuse kohta siseministrina rändevastase miitingul 2018. aasta novembris – Raik osales seal riigiametnikuna selgelt ühe osapoole ridades.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused