Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Ka kaugeltki mitte kõik meie venelased pole sõja vastu

-
02.03.2022
Vene sõjamasin
© Scanpix

Mulje, nagu oleksid suurem osa Eestiski elavaid venelasi Ukraina sõja vastu, ei vasta tõele. Mõnigi neist ei pea paljuks ka oma meelsust välja näidata. Nii, et üles kerkivad rahvustevahelised pinged poleks selle sõja taustal mingi ime.

Juttu on olnud juba keskerakondlastest parlamendiliikmetest, kes Venemaa agressiooni hukkamõistvale avaldusele alla ei kirjutanud. Samuti on laineid löönud samuti Keskerakonda kuuluv kiirabitöötaja ja koolimeedik Jelena Fjodorova, kes avaldas sotsiaalmeedias Putini-meelseid postitusi. Tänaseks on ta parteist välja visatud ning tema sobivust ametikohale arutavad nii Karelli kiirabi kui ka Kunda kool.

Vikerraadios rääkis üks Mustamäel elav naispensionär, kuidas tema venelastest majanaabrid kõvahäälselt rõõmustavad Venemaa rünnakute üle.

Tallinnas on nähtud aga ka Bolti (!) taksot, mille juht on aknale kleepinud Venemaa sõjatehnikalt tuntud Z tähe. Politsei on ajakirjanduses väitnud, et selle auto juht on teada ning temaga räägitud.

Oleks sinisilmne arvata, et see kõik ei viita uuele ähvardavale pronksiööle. Seda enam tuleks kokku hoida nii eestlastel kui ka kõikidel muust rahvustest inimestel, keda juhib terve mõistus ja kes pole pimetsatud Vene propagandast.