Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kavandatav kliimaseadus võib tuua ummikumaksu ja teemaksu

-
09.02.2024
Liiklus Tallinnas

Kui arvate, et maksutõusude ja uute maksudega on asjad ühel pool, siis eksite kõvasti. Kavandatav kliimaseadus võib tuua automanikele kaasa mitmeid keskkonnamakse, nagu ummikumaks, teemaks ja kasutuspõhine automaks, mis kõik peaks hakkama Eestil kliimaeesmärke täitma.

“Viimased prognoosid näitavad, et selleks et kliimaneutraalsusele üle minna aastaks 2050, on meil vaja võtta täiendavad meetmeid. Samuti 2030. aasta eesmärkide täimiseks on erinevates sektorites vaja võtta lisategevusi,” lausus kliimaministeeriumi kliimaosakonna juhataja Laura Remmelgas.

Kliimaministeeriumi töörühmad on koostanud võimalike lisameetmete tabeli. Muu kõrval kaalutakse transpordi heitkoguste vähendamiseks ummikumaksu kehtestamist.  Või linnades piirkondade kehtestamist, kus võib sõita ainult heiteta autoga. Automaksule võiks lisanduda veel kasutuspõhisus ehk sarikasutaja maksab rohkem.

Kaalutakse ka teekasutustasu, kus üksinda sõitja maksab kõige rohkem. Heitkoguse normidele mittevastavaid autosid võiks trahvida ja palju muud veel.

 

Allikas: ERR