Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kavandatav õlitehas loob Ida-Virumaale juurde sadu töökohti

-
06.04.2020
Tegusad mehed: keskkonnaminister Rene Kokk (vasakult), rahandusminister Martin Helme ja Väino Kaldoja Auveres.
© Uued Uudised

Majanduskomisjon ja keskkonnakomisjon said tänasel ühisel videoistungil ülevaate uue Enefit280 õlitehase ehitamisest, mis peaks tulevikus Ida-Virumaale looma ligi 500 töökohta.

Majanduskomisjoni ja keskkonnakomisjoni ühisel videoistungil tutvustasid uue õlitehase rajamise plaane rahandusminister Martin Helme ning Eesti Energia ASi juhatuse esimees Hando Sutter ja nõukogu esimees Väino Kaldoja.

Ida-Virumaale Auveresse plaanitud õlitehas peaks praeguste kavade kohaselt valmima 2024. aastal ning hakkama tootma ligi 268 000 tonni põlevkiviõli aastas. Valitsus otsustas märtsi lõpus toetada uue õlitehase ehitamist 125 miljoni euro ulatuses.

Tehase ehitamise ajal saaks tööd ligi tuhat inimest, kellest kuni 700 oleks kohalikud, kusjuures ehitamise ajal võib arvestada ka kaudsete töökohtadega eri teenusepakkujate juures. Ja kui tehas lõpuks valmis ja tööle hakkab, annab see otse ja kaudselt tööd kuni 500le inimesele.

Majanduskomisjoni esimees Sven Sester nentis, et Eestil on tehnoloogia, teadmised ja kogemused põlevkivist õli tootmisel. „Uus õlitehas võimaldab maksimaalselt väärindada meie enda kohalikku maavara ja kuni see annab tööd ja töökohti Ida-Virumaale ning loob majandustegevust ja lisandväärtust, peaks sellega jätkama,“ sõnas Sester.

Keskkonnakomisjoni esimees Erki Savisaar lisas, et õlitehasel on oluline roll Eesti ringmajanduse eesmärkide saavutamisel, kuna põlevkivi pürolüüsimine võimaldab õliks ümber töödelda nii vanarehve kui ka vanaõlisid ja jäätmeplaste.