Kavandatav õlitehas loob Ida-Virumaale juurde sadu töökohti

Eesti, Majandus,
©Uued Uudised
Keskkonnaminister Rene Kokk (vasakult), rahandusminister Martin Helme ja Väino Kaldoja Auveres.

Majanduskomisjon ja keskkonnakomisjon said tänasel ühisel videoistungil ülevaate uue Enefit280 õlitehase ehitamisest, mis peaks tulevikus Ida-Virumaale looma ligi 500 töökohta.

Majanduskomisjoni ja keskkonnakomisjoni ühisel videoistungil tutvustasid uue õlitehase rajamise plaane rahandusminister Martin Helme ning Eesti Energia ASi juhatuse esimees Hando Sutter ja nõukogu esimees Väino Kaldoja.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ida-Virumaale Auveresse plaanitud õlitehas peaks praeguste kavade kohaselt valmima 2024. aastal ning hakkama tootma ligi 268 000 tonni põlevkiviõli aastas. Valitsus otsustas märtsi lõpus toetada uue õlitehase ehitamist 125 miljoni euro ulatuses.

Tehase ehitamise ajal saaks tööd ligi tuhat inimest, kellest kuni 700 oleks kohalikud, kusjuures ehitamise ajal võib arvestada ka kaudsete töökohtadega eri teenusepakkujate juures. Ja kui tehas lõpuks valmis ja tööle hakkab, annab see otse ja kaudselt tööd kuni 500le inimesele.

Majanduskomisjoni esimees Sven Sester nentis, et Eestil on tehnoloogia, teadmised ja kogemused põlevkivist õli tootmisel. „Uus õlitehas võimaldab maksimaalselt väärindada meie enda kohalikku maavara ja kuni see annab tööd ja töökohti Ida-Virumaale ning loob majandustegevust ja lisandväärtust, peaks sellega jätkama,“ sõnas Sester.

Keskkonnakomisjoni esimees Erki Savisaar lisas, et õlitehasel on oluline roll Eesti ringmajanduse eesmärkide saavutamisel, kuna põlevkivi pürolüüsimine võimaldab õliks ümber töödelda nii vanarehve kui ka vanaõlisid ja jäätmeplaste.

One commentOn Kavandatav õlitehas loob Ida-Virumaale juurde sadu töökohti

  • Avatar

    Kas sellest võib nii aru saada, et järjekordne “ülitasuv” õlitehas, sarnane nagu Jordaanias või Usas Utahis pannakse kahjumit tootma!?
    Siin ühele kildagaasi üleskutsele vastuseks, et tasuks ennem uurida ning ennast kurssi viia kildagaasi tehnoloogiast. See ei ole mitte üldsegi keskonna sõbralik ettevõtmine ning hetkel ka usas kildagaasi hurraaga käima lükanud ettevõte müüs oma tootmise mitmekordse kahjumlikkusega.
    Väikse kõrvalmärkusena – ka rail baltic on loodud just sel eesmärgil, et kildagaasi tööstust käima lükata!

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused