Keit Pentus-Rosimannus näitas von der Leyeni kavast rääkides ära, mis pole Reformierakonnale tähtis

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Kaja Kallas ja Keit Pentus-Rosimannus

Mõttetargad on öelnud, et vahel polegi sedavõrd tähtis see, mida öeldakse, kuivõrd see, millest rääkimata jäetakse – sama kehtib ka Reformierakonna ühe juhtpoliitiku Keit Pentus-Rosimannuse kohta.

Oma arvamusloos “Keit Pentus-Rosimannus: aeg näitab, kas Leyeni kavale järgnevad otsused” toob naispoliitik Euroopa Komisjoni presidendi jutust lisaks Vene-teemale välja veel kolm momenti: väidetavalt tugeva panustamise uuele majandusele ja digiteenustele, kliimamajanduse ambitsiooni tõstmise selliselt, et Euroopa vähendaks süsinikusaastet aastaks 2030 55 protsenti seni kavandatud 40 protsendi asemel, ning Hiina teema.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Neid Pentus-Rosimannuse rõhuasetusi kommenteerides võib öelda, et “uus majandus” EL-i võtmes on väga kaheldav, mida näitas peataolek pandeemiast tekkinud majanduskriisis ja kriisiabi sidumine väga kummaliste teemadega; kliimamajanduses aga laulab Reformierakond läbi Pentus-Rosimannuse suu kaasa majanduste kägistamisele ühe hüsteeria raames.

Paljuütlev aga on see, mida  Keit Pentus-Rosimannus üldse kommenteerimata jätab. Kolmapäeval vahendas BNS veel järgmise uudise: “Von der Leyen: EL asendab Dublini varjupaigasüsteemi” ehk EK presidendi sõnumi: “Ma võin teatada, et me tühistame Dublini regulatsiooni ja asendame selle uue Euroopa migratsiooni juhtimissüsteemiga. Sel saavad olema ühised struktuurid asüüli ja tagasisaatmise kohta ning uus tugev solidaarsusmehhanism.”

Tegemist on väga kardinaalse süsteemi muutmisega migrantide jaotamises, millega tahetakse hakata neid kohustusena liikmesriikidele peale suruma – aga see pole Reformierakonna kõneisiku jaoks üldse käsitlust väärt. Järeldus on üks: Reformierakonnal pole midagi ei EL-i totalitaasemaks muutumise ega Kolmanda maailma pagulaste laialijaotamise vastu, mida tõestas tegelikult juba Taavi Rõivase valitsus kohe rändekriisi alguses.

Lisaks ütles von der Leyen ka seda, et LGBT-vabadel (täpsustus: LGBT-ideoloogia vabadel) piirkondadel polevat EL-is kohta ja lubas võidelda selle eest, et EL-i liikmesriigid tunnustaks samasooliste paaride õigust lapsendamisele. Kooseluseaduse ämmaemanda Reformierakonna oravakõrvadele kõlas see lubadus kahtlemata nagu kaunis muusika.

Seega siis on Reformierakonnale von der Leyeni kõne igati meeltmööda, mis näitab nende eurotruudust ja ükskõiksust teemade suhtes, mis rahvusmeelsele Eestile olulised on.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused