Keit Pentus-Rosimannus tunnistas üles, et Keskerakonnaga valitsuse moodustamine võeti ette vaid EKRE väljalülitamise pärast

Eesti,
©Uued Uudised
Kaja Kallas ja Keit Pentus-Rosimannus

Keit „Autorollo“ Pentus-Rosimannus tunnistas telesaates, et valitsusevahetuses polnud neil muud eesmärki, kui see, et EKRE sealt välja saada. Eks seda tõmblemist oli ju ammu näha, sest oli ju Reformierakonnal palju kaotada ja paljut karta. Ometi mõjub selline avaldus kogenud poliitiku suust kummastavana ning sellise lähenemisega kaugele ei purjeta. Juba ongi näha, kui allaandlikud on oravad Keskerakonnaga läbirääkimistel. See kinnitab nende soovi – võimu juurde iga hinna eest.

Reformierakonna aseesimees ütles „Ringvaate“ stuudios, et nende eesmärk polnud iga hinna eest Keskerakonnaga uut võimuliitu moodustada. „Ma arvan, et esimene küsimus on juba see, kas EKRE-vaba valitsus on hea. Meie arvame, et see on hea ja väärtus omaette,“ ütles Pentus-Rosimannus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta lisas, et see ei tähenda seda, nagu poleks loodaval valitsusel muid eesmärke.

Keskerakonna initsieeritud Tallinna Ühistupanga asutajateringi kuuluv perekond Järvekülg organiseeris Keit Pentus-Rosimannuse vastu tsiviilhagi esitamise seoses tema isale, Väino Pentusele kuulunud autofirma Autorollo pankrotiprotsessiga. Harju maakohus ei rahuldanud 27. juunil 2014 Autorollo pankrotitoimkonna hagi Keit Pentus-Rosimannuse suhtes, kohus jättis Keit Pentus-Rosimannuse menetluskulud pankrotitoimkonna kanda. 30. juunil 2015 tühistas Tallinna ringkonnakohus maakohtu otsuse osas, millega OÜ Autorollo nõue tütarfirma asutamisega tekitatud kahju osas jäeti Keit Pentus-Rosimannuse vastu rahuldamata. Tühistatud osades tegi ringkonnakohus uue otsuse, mõistes välja mitu kahjusummat, samuti jäid kostjate kanda menetluskulud.

Keit Pentus-Rosimannus nimetas otsust ebaõiglaseks, kuid astus selle tõttu tagasi välisministri ametikohalt.

Nõnda on uue valitsuse läbirääkimiste laua taga nii välisministri kohalt skandaali tõttu tagasi astunud Keit Pentus-Rosimannus kui ka haridusministri kohalt tagasi astunud Mailis Reps.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused