Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kelle elud loevad? Igatahes mitte selle, kes on purjus ja vehib kaikaga

-
02.08.2021
Politsei
© Uued Uudised

Kas nüüd hakkabki nii olema, et kui politseinikud näevad kaikaga purjus meest, lastakse ta lihtsalt maha? Isegi lastele õpetatakse võitluskunste, kuidas end noa või kaikaga ründaja eest kaitsta. Mahalaskmine ei kuulu selle nõuande alla küll sugugi mitte. Nüüd aga ei saa kaks politseinikku kaikamehe vastu muud moodi hakkama, kui virutada talle mitu kuuli kerre.

Pressikonverentsil räägiti, et Läänemaal pühapäeva õhtul politseiniku kuuli läbi surnud mees jõudis enne laske korrakaitsjaid kaikaga rünnata, tabades üht politseinikku pähe.

Õhtul kella 22 ajal sai häirekeskus väljakutse Ridala osavalda eramaja juurde, kus veetis koos aega esialgsel hinnangul umbes kümneliikmeline seltskond. Teataja sõnul oli seltskonnast üks purjus mees võtnud auto ja sõitnud sellega kraavi. Esialgsetel andmetel hakkas mees pärast seda ülejäänud seltskonnas olnutega tüli norima ning läks osadele inimestele ka füüsiliselt kallale, vahendab uudisteagentuur BNS.

Sündmusele reageeris politseipatrull, kelle kohale jõudes muutus 28-aastane mees ka politseinike suhtes agressiivseks.

Esialgsetel andmetel tegi üks politseiametnikest eramaja hoovis mehe peatamiseks oma teenistusrelvast hoiatuslasu, kuid mees sellele ei reageerinud. Ühel hetkel sai üks politseinikest ründaja käes olnud kaikaga vastu pead, misjärel teine politseiametnik ründaja suhtes teenistusrelva, millest tegi mehe suunas mitu lasku. Selle tagajärjel suri ründaja saadud vigastustesse.

Sisekontrollibüroo juhi Priit Pärkna sõnul kasutab politsei ohu kõrvaldamiseks tulirelva alati vaid äärmuslikul juhul. „Otsust kasutada ohtliku olukorra lõpetamiseks tulirelva ei ole kunagi ühelgi politseiametnikul lihtne teha. Pingelistes olukordades tuleb politseinikel otsus vastu võtta väga lühikese aja jooksul. Tegu on väga traagilise juhtumiga, avaldame sügavat kaastunnet lähedastele ja pakume neile tuge,“ sõnas Pärkna.

Juhtunu igakülgseks hindamiseks tehakse turvataktika analüüs.

„Hetkel selgitame juhtunu üksikasju ja oleme alustanud kõigi eile õhtul toimunud sündmuse asjaolude väljaselgitamiseks kriminaalmenetlust. Teenistusrelva kasutamine inimese vastu peab olema igal juhul põhjendatud ning praeguse kriminaalmenetluse käigus ongi meie eesmärk saada selgust eile öösel toimunu kohta ning kontrollida, kas politseiametniku tegevus oli õigustatud,“ selgitas kriminaalmenetlust juhtiv Lääne ringkonnaprokurör Elle Keemann.