Kelle elud loevad? Igatahes mitte selle, kes on purjus ja vehib kaikaga

Eesti,
©Uued Uudised
Politsei

Kas nüüd hakkabki nii olema, et kui politseinikud näevad kaikaga purjus meest, lastakse ta lihtsalt maha? Isegi lastele õpetatakse võitluskunste, kuidas end noa või kaikaga ründaja eest kaitsta. Mahalaskmine ei kuulu selle nõuande alla küll sugugi mitte. Nüüd aga ei saa kaks politseinikku kaikamehe vastu muud moodi hakkama, kui virutada talle mitu kuuli kerre.

Pressikonverentsil räägiti, et Läänemaal pühapäeva õhtul politseiniku kuuli läbi surnud mees jõudis enne laske korrakaitsjaid kaikaga rünnata, tabades üht politseinikku pähe.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Õhtul kella 22 ajal sai häirekeskus väljakutse Ridala osavalda eramaja juurde, kus veetis koos aega esialgsel hinnangul umbes kümneliikmeline seltskond. Teataja sõnul oli seltskonnast üks purjus mees võtnud auto ja sõitnud sellega kraavi. Esialgsetel andmetel hakkas mees pärast seda ülejäänud seltskonnas olnutega tüli norima ning läks osadele inimestele ka füüsiliselt kallale, vahendab uudisteagentuur BNS.

Sündmusele reageeris politseipatrull, kelle kohale jõudes muutus 28-aastane mees ka politseinike suhtes agressiivseks.

Esialgsetel andmetel tegi üks politseiametnikest eramaja hoovis mehe peatamiseks oma teenistusrelvast hoiatuslasu, kuid mees sellele ei reageerinud. Ühel hetkel sai üks politseinikest ründaja käes olnud kaikaga vastu pead, misjärel teine politseiametnik ründaja suhtes teenistusrelva, millest tegi mehe suunas mitu lasku. Selle tagajärjel suri ründaja saadud vigastustesse.

Sisekontrollibüroo juhi Priit Pärkna sõnul kasutab politsei ohu kõrvaldamiseks tulirelva alati vaid äärmuslikul juhul. „Otsust kasutada ohtliku olukorra lõpetamiseks tulirelva ei ole kunagi ühelgi politseiametnikul lihtne teha. Pingelistes olukordades tuleb politseinikel otsus vastu võtta väga lühikese aja jooksul. Tegu on väga traagilise juhtumiga, avaldame sügavat kaastunnet lähedastele ja pakume neile tuge,“ sõnas Pärkna.

Juhtunu igakülgseks hindamiseks tehakse turvataktika analüüs.

„Hetkel selgitame juhtunu üksikasju ja oleme alustanud kõigi eile õhtul toimunud sündmuse asjaolude väljaselgitamiseks kriminaalmenetlust. Teenistusrelva kasutamine inimese vastu peab olema igal juhul põhjendatud ning praeguse kriminaalmenetluse käigus ongi meie eesmärk saada selgust eile öösel toimunu kohta ning kontrollida, kas politseiametniku tegevus oli õigustatud,“ selgitas kriminaalmenetlust juhtiv Lääne ringkonnaprokurör Elle Keemann.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused