Kellelgi on tore elada riigis, kus friiklus kinni makstakse

Rubriik Eesti On
- Updated
©Scanpix
Kui kellegi jaoks on ühe seksuaalse suunitluse lipu lehvitamine normaalsus, siis pole tal võimupoliitikasse asja – valitsuses aetakse riigi asju, mitte ei võimendata vähemuste propagandat.

Sotsiaalminister Tanel Kiik süüdistab EKREt näidishukkamise katses – mis on selle taga tegelikult?

Viimastel päevadel on LGBT-kogukond tõusnud tagajalgadele kriitika pärast, mida EKRE ja minister Martin Helme on esitanud seoses homoühingule eraldatava hasartmängumaksust kogutava toetusega –  96 000 eurot. Sellest olevat tekkinud lausa „lõhed“ valitsuskoalitsioonis, nagu on väitnud peavoolumeedia ja koalitsioon ähvardavat kokku kukkuda.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

12. oktoobri Eesti Päevalehes intervjueeris Raimo Poom sotsiaalminister Tanel Kiike, kelle intervjuust korjati välja väide: „Näidishukkamise katse külvab asjatut viha ja hirmu, alandab inimesi.“

Kust niisugune võrdlus? Mis kogupauk oli nii Objektiivi kui EKRE ametliku teadeteagentuuri (UU: kas pole kena termin?), nagu ajakirjanik Poom sõnastas, Martin Helme tõsine kahtlus, et LGBT ühingu rahastamine teenib tegelikult ühiskonna lõhestamist?

Et olevat kohe asutud valitsuse tasemel ründama koalitsioonipartnerit? Tegelikult ei rünnatud ei Kiike ega valitsust, vaid sotsiaalministeeriumi ametnikkonna „süvaridu“, kes kandib tegelikele sotsiaalsetele vajadustele maksumaksjatelt eraldatavaid vahendeid ühe friikluse propagandamasina ülalpidamiseks.

Kas üldse midagi sellest rahast jõuab selle kogukonna tegelike abivajajateni, et nad saaksid pöörduda meedikute, psühholoogide või ka psühhiaatrite poole? Vaevalt küll, kui vaadata nende ürituste kalendrit.

Pealegi, see toetus pole sugugi ainuke, mida selle mõtte- ja käitumisviisi levitamiseks antakse, seda saadakse näiteks ka teiste sama temaatikaga tegelevate MTÜ-de kaudu ja ka Euroopa Liidu vahendeist.

Tanel Kiik väidab: „Põhiline raha läks puuetega inimeste projektide toetuseks, terviseprojektide toetuseks, laste ja peredega soetud projektide toetamiseks. Lisaks rahastati hoolekande, võrdsuspoliitika, eakate projekte.“ Et kokku jagati selleks aastaks 3,8 miljonit ja LGBT-le „vaid“ saja tuhande ringis.

Kui palju jagati aga näiteks Sihtasutusele Perekonna ja Traditsioonide Kaitseks või veebiväljaandele Objektiiv, kes esindavad teistsugust lähenemist suguelule, abielule ja kristlikele väärtustele üldse? Miks hästikindlustatud homode, kellest nii mõnigi on ostnud lapse Ameerikast, eneseupitamisele peab riiklikke toetusi üldse jagama?

Kui minister Kiik vastas ajakirjanik Poomile, et toetatakse valdavalt lastega peresid, hoolekannet, eakate projekte jne., siis kas homoseksuaalsed ja transseksuaalsed inimesed saavad tõesti samasugust reaalset toetust ühingu kaudu?

Vaatame, millele siis toetust lähiaegadel LGBT ühing kulutab. Neljapäeval kutsutakse üritusele „Maailmaköök: Hiina & Vietnam“. Huvitav, kuidas see kulinaarne teema on seotud homoseksuaalsusega?

19. oktoobril toimub nende peakorteris Kaarli pst. 5 (rendipind?) kõnekool, 24. oktoobril aga vestlus- ja toetusõhtu teemal “aseksuaalsus”. See on vist kuidagi seotud seksiga või selle puudumisega. Lähiaegade tippüritus peetakse aga Park Inn Meritoni konverentsikeskuses teemal „LGBT+õpilaste heaolu“. Huvitav, miks just samas majas, kus asub ka EKRE kontor?

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused