Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ken Saan väntab võõrsil kokku EKRE-t mustava ideoloogilise dokkfilmi

-
22.03.2019
Ken Saan teatab, et teeb EKRE-vastase filmi.
© Robin Roots/Õhtuleht

EKRE-vastased enam ei varjagi, et nende tegevus on suunatud otseselt rahvuskonservatiivse maailmavaate vastu.

Õhtuleht kirjutab Ken Saani projektist, varjamata otsest eesmärki: valmimas on EKRE-vastane šokidokk. Loost selgub, et vasakliberaalist filmimees sõidab filmima Ungarisse ja Poolasse, kohtumaks kohtunike, naisõiguslaste ja samasooliste paaridega, keda nende riikide valitsuste tegevus on mõjutanud.

Saan väidab, et film pidavat näitama, milline saab olema elu Eestis “paremäärmusliku” valitsuse all. Eestis on ta filmi kutsunud “eksperdid”, avaliku elu tegelased ja poliitikud – võib vaid arvata, millise meelsusega need on. Eesti publik on juba näinud üheülbalisi ühte väravasse mängimisi.

Kogu Õhtulehe ja Ken Saani jutt räägib juba ette, et valmimas on räige, ideoloogiliselt kallutatud ja pisaraid nõrutav sopalaotusdokk. Täiesti selgelt lähtutakse vaid ühe poole seisukohtadest, mis võimendatakse ülikõrgeks, teine pool aga sõna ei saa – sündimas on ideoloogiline paskvill. Saan ei räägi kindlasti turvalisusest Budapestis ja Varssavis, inimeste toetusest valitsusele ja rahvusmeelsete inimeste elust.

Asja teeb tobedamaks ka see, et EKRE on minemas koalitsioonivalitsusse, mis tähendab, et arvestama peab ka teiste partneritega, aga sopadokk on suunatud ühe partei enamusvalitsuse taustale.

Kui Ken Saan tahab oma tõsiseltvõetavust tõestada, siis võiks ta järgmisena teha dokkfilmi nende inimestega, kelle lähedased on hukkunud äärmusislamistide rünnakutes Euroopas.