Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kersti Kaljulaid naudib hüvesid edasi: kui alustaks kärpimisega sealt?

-
15.10.2021
Kersti Kaljulaid
© Uued Uudised

Presidendi ametikoht läheb väikesele Eesti riigile kõvasti maksma, kui näiteks riigikogu liikmete riiklik eripension kaotati juba ammu ära, siis president saab oma hüvesid nautida ka pärast ametiaja lõppemist. Kui räägitakse kärpimisest, siis tuleks just sealt alustada.

President Kersti Kaljulaidi büroos asub tööle kolm inimest. Nõunik Taavi Linnamäe ei pea aga mõistlikuks spekuleerida selle üle, kas büroo ülesandeks on ka presidendi toetamine valimistel maksumaksja raha eest, kui Kaljulaid peaks tegema teoks oma vihje tulla sisepoliitikasse.

Reede hommikul oli president Kersti Kaljulaidi büroo kodulehel kerstikaljulaid.ee kirjas, et tema büroos töötavad kolm inimest: nõunikena Taavi Linnamäe ning Triin Väljataga ja abina Rein Vaabel.

Pärast ERR-i küsimust presidendi kantseleile, miks on talle ette nähtud kaks nõunikku ja üks abiline, saabus vastus: “Ametist lahkunud president Kersti Kaljulaidi toetavad kaks töötajat – osalise koormusega nõunik Taavi Linnamäe ning sekretär Triin Väljataga.”

Seejärel muudeti informatsiooni ka büroo kodulehel. Seaduse järgi on presidendile pärast ametivolituste lõppemist ette nähtud muuhulgas tööruumid ning nõunik ja sekretär, kes on presidendi kantselei teenistujad.

Linnamäe selgitas, et Vaabeli näol on tegelikult tegu autojuhiga, kes samuti seadusega presidendile ette on nähtud.

Kuigi Linnamäe kinnitas septembri algul ERR-ile, et Kadriorus asuva jääkeldri ruume ei hakka pärast oma ametiaja lõppu kasutama president Kersti Kaljulaid, siis just nendesse ruumidesse on büroo praegu tööle asunud.