Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kersti Kaljulaid: “Olin valmis Kert Kingot kaitsma”. Aga ei kaitsnud

-
09.03.2022
Kert Kingo
© Erik Peinar/Riigikogu

Naistepäeval oli Marii Karell TV 3 saates „Laser“ kutsunud külaliseks Kersti Kaljulaidi ja Riina Sikkuti ning tunni jagu arutati selle üle, miks naispoliitikuid kiusatakse. Enamasti toodi näiteid, kuidas ülbelt Riigikogus saadikutele vastavale Kaja Kallasele ja isegi korruptsioonisüüdistusega kohtu all olevale Mailis Repsile on liiga tehtud.

“Tuleb arvestada, mitte kaasa itsitada, kui meie suguõdesid valitsuses mõnitatakse Riigikogus,” rääkis eelmine president Kersti Kaljulaid, lisades „hästi oluline on, et me teised (naised) seisamegi Kaja Kallase selja taga. On teiste naiste kohus minna appi sõltumata sellest, kas sa oled parasjagu valitsuse poliitikaga nõus või sellega nõus ei ole.“

Mnjaa, seni on ikka Kaljulaidi ja tema mõttekaaslaste jutupunktid olnud sellised, et ega siis ministri sool vahet ei ole, peaasi, et asja jagab.

Kuid saatest tuli välja veel üks Kadrioru eelmise perenaise tsitaat. Ta ütles: „Kindlasti ma arvan, et kui Kert Kingo oli minister ja kui keegi oleks solvanud ja rünnanud teda sellepärast, et ta oli naine, ma oleks kindlasti olnud valmis ka teda kaitsma?“

Huvitav, miks ta seda siis ei teinud? Sest reformierakondlaste isased olid pidevalt tema kallal ning seesama saade „Laser“ koos Marii Karelliga mõnitas ühes oma saates suguõde nii, kuidas jaksas. Irooniline.