Kersti Kaljulaid osutus ka OECD peasekretäri ameti jaoks liiga ebapopulaarseks

Eesti,
- Updated
Kersti Kaljulaid

Kuigi on spekuleeritud selle üle, et Kersti Kaljulaid võiks jätkata presidendina ka teisel ametiajal ning seetõttu loobus ta edasisest kandideerimisest OECD peasekretäriks, siis kõlab ka teistsuguseid arvamusi ja hinnanguid – Kaljulaid adus lihtsalt, et ta pole liikmesriikide seas piisavalt populaarne.

Uudis, et Kersti Kaljulaid lõpetab kandideerimise OECD peasekretäri kohale, tuli täpselt samal päeval, kui astus ametisse Kaja Kallase valitsus. Selle kahe asja vahele võis hakata paralleele tõmbama. Aga võis ka oletada, et ajastatus oli valitud selleks, et see jääks uue valitsuse ametisseastumise varju.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kaljulaid: „Loobusin edasisest kandideerimisest Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) peasekretäri ametikohale. OECD on organisatsioon, mis toimib konsensuspõhiselt ja järgmiseks peasekretäri valimise lähtekohaks oli soov sõeluda välja kõige laiapõhjalisema toetusega kandidaat. Konsulteerides erinevate OECD liikmesriikidega oleme jõudnud arusaamisele, et minu võimalik asumine sellele ametikohale alles pärast Vabariigi Presidendi ametiaja lõppu pole mitme riigi jaoks sel pingelisel ajal parim lahendus.“

Niisiis on probleem ka selles, et ta oleks asunud OECD-sse alles oma presidendiaja lõppu ehk mitu kuud hiljem.

Sellele ametikohale asudes tegi ta ka kampaaniat, mille maksis kinni meie maksumaksja.

Palju on räägitud ka Kaljulaidi võimalikust siirdumisest Eesti päevapoliitikasse ning tema ühinemisest Eesti 200-ga. Kolmapäeval teatas see poliitprojekt igastahes oma soovist Kaljulaidi ka edaspidi presidendina näha.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused