Kersti Kaljulaid püüdis pehmendada oma öeldut, kuid ta ei kõlanud kuigi veenvalt

President Kersti Kaljulaid puudutas ajalehele Lõuna-Eesti Postimees antud intervjuus esmakordselt oma kevadel välismeediale öeldud sõnu EKRE vihkamise kohta. Nimelt üritas ta oma sõnu tagasi võtta, kuid ei teinud seda kuigi veenvalt.

Kui Kaljulaid ütles toona otsesõnu, et ta vihkab EKRE-t nende liikmete väljaütlemiste pärast, siis nüüd üritas ta esialgu väita, et see lause oli valesti tõlgitud ja seega ka vääralt mõistetud, sest ta mõelnud vihkamise asemel hoopis, et ta ei salli EKRE poliitikuid nende sõnavõttude pärast..

Seejärel aga täpsustas ta, et ta ei vihka mitte kõiki EKRE liikmeid ega parteid üldiselt, vaid ainult mõnda selle liiget. Ka see argument ei pidanud vett inimese suust, kes enne intervjuu andmist oli kutsunud kõiki Eestis sajale vihavabale päevale.

Kajulaid üritas õigustada oma põlglikkust EKRE vastu ka sellega, et kuigi ta on president, on tal õigus ka oma isiklikule arvamusele, andmata enesele aru, et kõike, mida ta ütleb, võetakse siiski kui riigi presidendi öeldut.

Kersti Kaljulaid väitis Lõuna-Eesti Postimehe ajakirjanikule talle omaselt kõrgil moel, et ta ei ole kuidagi püüdnud võimu piire laiendada ning temalt ei saa võtta õigust ka kodanikuna oma seisukohti väljendada. Ometi on kõigile selge, et ükskõik, mida riigi esimeseks inimeseks seatud inimene teeb või ütleb, omistatakse seda eeskätt ja ainult kogu sellele institutsioonile. Näib, et president ei saa sellest aru või lihtsalt eirab seda teadlikult.

Kaljulaidi oma algselt väljaöeldu pehmendamise siirust on raske uskuda, sest äsja rääkis ta Ukrainas antud intrervjuus, et EKRE liikmetele tuleb andeks anda, sest nad on ebaprofessionaalsed.

UU

Kommentaarid