Kersti Kracht poliitiliselt motiveeritud nõiajahist: jutud minu majanduslikest raskustest on liialdatud

Eesti,
©UU
Kersti Kracht

Kuriteokahtlustuse saanud endine rahandusministri nõunik Kersti Kracht ja tema kaitsja Oliver Nääs andsid täna pressikonverentsi, kus ütlesid, et süüdistused on ülepaisutatud, poliitiliselt motiveeritud ning meedia on andnud kindlas kõneviisis esitatud hinnanguid ainult ühe poole esitatud tõendite alusel.

Krachtile esitatud kahtlustus esineb kahes episoodis, altkäemaksu võtmises ja mõjuvõimuga kauplemises. Nääs lisas, et kohtu hinnangul oli prokuratuur Krachti mõjuvõimu suuruses liialdanud. Lisaks leidis kohus, et USA advokaadi Louis Freeh’ga seotud asjaolude mängu toomine oli põhjendamatu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Krachti sõnul on prokuratuur maalinud temast pildi kui võlgades ettevõtjast, kes on valmis milleks iganes. Ta märkis, et jutud tema majanduslikest raskustest on liialdatud ning ta on peale abielulahutust maksnud ära 1,4 miljonit eurot oma endise abikaasa pangalaenu.

“Kinnitan, et ma pole küsinud Tederilt altkäemaksu ega kaubelnud mõjuvõimuga,” ütles Kracht. “Lõplik tõde selgub kohtus.“

Krachti hinnangul on talle esitatud kahtlustus osa katsest summutada rahapesu uurimine. Krachti sõnul peeti ta kinni, kuna tegeles seadusandlusega, mis justiitsministeeriumile ja prokuratuurile ei meeldinud.

“Prokuratuur tegi ühe suure show, et lõhkuda valitsus,” lausus Kracht, kelle sõnul on Lavly Perlingu poliitikasse suundumine poliitiline korruptsioon ja prokuratuur tegi valitsuse kukutamiseks tellimustöö.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused