Kert Kingo: e-valimiste töörühma lõppraport valmib aasta lõpuks

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Kert Kingo

Eesti väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo vastas portaalis digigeenius.ee Ronald Liive väitele, justkui e-valimiste töörühm ei täidaks esialgu seatud eesmärki, et see ei vasta tõele.

Juunis kokku kutsutud töörühma ülesandeks seati e-valimiste süsteemi ja protsesside vastavuse hindamine kehtivate küberturbe regulatsioonide ja valimisseadusega. Töörühmas toimus esimestel kohtumistel arutelu ning enamuse ülekaaluga otsustati töörühma eesmärke täpsustada. Ka käskkirjas, millega töörühm moodustati, on kirjas, et raport peab sisaldama hinnangut ja ettepanekuid süsteemi turvalisuse tagamise ning avalikkuse teadlikkuse tõstmise osas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Nii minu kui töörühma ühine seisukoht on, et esmalt tuleb kaardistada probleemid ning siis vaatame, kas on vaja täiendada seadust, parandada tehnoloogilist võimekust, lisada ressursse või teha avalikku teavitamist. Selleks, et saada aru, mida peab õigusaktides muutma, ongi vaja mõista, millised on murekohad,“ kirjutas minister.

Geeniuse artiklist jäi ekslikult mulje, nagu justiitsministeerium kavatseks e-valimiste analüüsimiseks eraldi töörühma luua – nii see ei ole.

Kingo: „Seal käib koos riigikogu valimise seaduse muutmise töörühm, mis analüüsib mitmeid erinevaid riigikogu valimisega seonduvaid küsimusi, eelkõige valitsuse tegevusprogrammis tõstatunud punkte (valimisringkondade mandaatide jaotus ning elektroonilise hääletamise tulemuste kindlakstegemise reeglite sätestamine). E-hääletamise temaatikaga tegeleb majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi töörühm, kus osaleb ka justiitsministeeriumi esindaja.“

„Meie ministeerium ei ole kunagi soovinud töörühmas arutatut salastada. Kõik töörühma protokollid oleme nende valmides saatnud ka Geeniusele,“ lisas Kingo.

Tema sõnul on valimiste töörühm teinud esimese ringi peale kõigile tõstatatud murekohtadele ning nüüd algab töö neile lahenduste pakkumisel. Töörühma lõppraport valmib selle aasta lõpuks.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused