Kert Kingo: psühhiaatrilise abi seaduse muutmine pole laste, vaid liberaalse ideoloogia huvides

Eesti,
Kert Kingo

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ei toetanud Riigikogus sotside eelnõud psühhiaatrilise abi seaduse muutmiseks. Fraktsiooni nimel kõnelenud Kert Kingo rõhutas, et selle seadusemuudatusega võimaldatakse alaealistel ilma vanema nõusolekuta ja teadmiseta psühhiaatri vastuvõtule minna.

Kingo: „Rõhutan, et seaduseelnõu näeb ette ka nelja, seitsme või 11-aasta vanuse lapse iseseisvat otsust psühhiaatri juurde minna, otsustada ise meditsiiniliste protseduuride ja ravi üle.“

Ta märkis, et kui ta küsis komisjonis eelnõu toetavatelt spetsialistidelt näiteid psühhiaatri protseduuride kohta, siis ta vastust ei saanud. Ka ei vastanud sellele küsimusele eelnõu algatajate ehk sotsiaaldemokraatide esindaja ega seda innukalt toetavad Reformierakonna ja Keskerakonna rahvasaadikud.

„Aga seaduseelnõusse alaealise õigust ise oma meditsiiniliste protseduuride ja ravi üle otsustada sisse kirjutades pidid nad ju teadma, mida nad täpselt silmas peavad. On ilmne, et mu küsimus oli neile ebameeldiv ja sellele vastata nad lihtsalt ei soovinud,“ lausus Kingo.

Ta ütles, et meile surutakse jõuliselt peale Euroopa liberaalseid väärtuseid. Juba on asutud lasteaedades valgustama lapsi vales kehas elamisest ja vastassoo riiete kandmisest kui normaalsusest. LGBT-teemad uputavad internetti ja on sätitud igas vanuses laste õppematerjalidesse. Seda pressitakse meie kodudesse lasteaedade ja koolide kaudu, tihti vanemate teadmata.

„Just nii tekitatakse peredesse lõhed, sest lastele surutakse peale eas, mil nad on vastuvõtlikud ja ebakindlad, teemasid, millest nad aru ei saa ning mis võivad olla vastuolus nende pereväärtustega ja nende enda tundmustega,“ ütles Kingo. „Selle kõige tulemusena pole imestada, et kannatab laste vaimne tervis. Ja siis ilmub välja grupp poliitikuid ja ametnikke, kes räägivad, kalkide silmadega, suurest hoolivusest ja murest laste vaimse tervise pärast. Murest selle üle, mille nad ise on oma  ideoloogia pealesurumisega lastele tekitanud.“

Ta lisas, et olukorras, kus laps ei saa iseseisvalt otsustada, kas klassipildile tohib minna, leitakse, et psühhiaatri juurde mineku, meditsiiniliste protseduuride ja ravi üle võivad needsamad lapsed ise otsustada küll.

Kingo: „Ma toetan väga mõtet, et nendele lastele, kes on sattunud näiteks seksuaalse ärakasutamise ohvriks või kellel pole hoolivaid ja armastavaid vanemaid, tuleb võimaldada vajaduse ilmnemisel ilma vanema nõusolekuta psühhiaatri vastuvõtule pöörduda. Õnneks on sellised juhtumid pigem haruldased ja valdavalt on lapsevanemad ikka need, kes oma lapsi armastavad, neid suunavad ning on nende tugisambaks ja turvatundeks.“

Ta rõhutas, et selle seadusemuudatusega ei soovita abi vajavaid lapsi aidata, vaid oma liberaalset ideoloogiat ja poliitikat ellu viia. LGBT ühingu tegevjuht Kristel Rannaääre on öelnud: “Teenusele peaksid ligi pääsema ka alla 18-aastased “transsoolised inimesed”. Teenusena peetakse siin silmas soo muutmist.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused