Kert Kingo: tuleks tõsta “solvumishagide” riigilõivu määra niipalju, et iga solvuja ei hakkaks kohut koormama

Eesti,
Kert Kingo

Täna andis Riigikohtu esimees Villu Kõve Riigikogus ülevaate kohtukorraldusest, õigusemõistmise ja seaduste ühetaolise kohaldamise kohta. EKRE fraktsiooni saadik Kert Kingo küsis Riigikohtu esimehelt järgneva teema kohta.

„Te märkisite, et kohtud ägavad töökoormuse all. Viimastel aastatel on kõvasti hoogu kogunud uus tendents, kus ollakse hirmsasti solvunud ja solvatud ning seetõttu esitatakse sadasid hagisid kohtutesse, peamiselt rahalise nõudega. Ja kohtud võtavad vähemalt enamuse nendest hagidest menetlusse. Seega tõstavad ise oluliselt kohtute töökoormust.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Näiteks, kui alkohoolik peab solvavaks tema nimetamist joodikuks ja samas on teada, et enamus alkohoolikutest ennast alkohoolikuks ehk joodikuks ei tunnista, siis nüüd peab kohus hakkama tuvastama, kas ta on joodik või mitte ning kas hagejat solvati või mitte? Kuigi selle hindamine peaks olema pigem arstide valdkond. Tegelikult on hagi peamiseks eesmärgiks saada rahalist kasu.

Kuidas näete teie seda olukorda ja kas sellele tendentsile võiks olla mingi mõistlikum ja kohtuid vähem koormavam lahendus?“

Riigikohtu esimehe vastuseks oli, et selliste hagide menetlusse võtmisest ei ole seadusest tulenevalt võimalik kohtul keelduda, aga need hagid võiksid olla tasustatud kõrgema riigilõivu määraga.

Kert Kingo: „Olen sellega kahe käega poolt, et tõsta “solvumishagide” riigilõivu määra niipalju, et iga solvuja ei hakkaks kohut koormama ainuüksi seetõttu, et tal on raha- või tähelepanu janu.“

Ta lisas, et samas on kindlasti väga põhjendatud hagisid, millega on tõesti solvatud inimese au ja teda alatult laimatud ning hävitatud inimese maine ja elu. Neid hagisid peaks kohus kindlasti menetlema ülima põhjalikkusega ja võimalikult kiiresti.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused