Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Keskerakond ja Reformierakond lasid põhja EKRE algatuse hakata kiirteste taas tunnistama nakkusohutuse tõendina

-
11.01.2022
Riigikogu
© UU

Keskerakond ja Reformierakond lasid põhja EKRE fraktsiooni eelnõu hakata negatiivset koroonatesti taas tunnistama nakkusohutuse tõendina.

Negatiivse koroonatestide aktsepteerimise poolt hääletas 30 saadikut: EKRE, suurem osa Isamaa esindajaid, Helmen Kütt sotsiaaldemokraatidest ja isegi fraktsiooni mittekuuluv Raimond Kaljulaid.

Keskerakonna ja Reformierakonna ehk valitsuserakondade saadikud jätsid hääletamata, sest nii saavad nad oma lihtsameelsetele valijatele öelda, et „tegelikult me ju ei hääletanud vastu, me lihtsalt ei hääletanud poolt “.

Kuna aga seaduseelnõu pandi Riigikogus hääletusele nii, et selle vastuvõtmiseks peab poolthääli olema vähemalt 51, siis eelnõu ei jõustu. Teisisõnu – valitsuse ebaõiglane ja ebatõhus koroonapoliitika jätkub.

Miks soovis EKRE kiirtestid taas tõendina kasutusele võtta?

Eelnõud Riigikogu ees kaitsnud Kert Kingo ütles, et praegune vaktsineerimispass, mida valitsus nimetab valelikult nakkusohutuse tõendiks, loob võltsohutuse.

„See ei anna garantiid, et seda omavad vaktsineeritud inimesed ei ole nakatunud ja haiguse levitajad. See ei kindlusta nakatumise eest, viiruse edasikandmise eest, teiste nakatamise eest ja haigestumise eest. Ei kindlusta ka seda, et haigus möödub kergelt või ilma sümptomiteta. On loodud olukord, kus räägitakse ja käitutakse nii, et terve inimene võib viirusega, mida tal pole, justkui nakatada neid, kes selle vastu on süstitud.“

Kingo sõnul on valitsus on kehtestanud piirangud, mille tulemusena tervetelt, kuid vaktsineerimata inimestelt on võetud ära põhiõigused.

„Nad ei saa osaleda täisväärtuslikult ühiskonnaelus ja on avalikust elust väljas. Teater, kino, kontserdid, restoranid, treeningsaalid, spaad – kõik see on neile keelatud. Isegi saunas ei tohi terved inimesed enam käia. Kus on siin loogika? Tervetele inimestele on keelatud tervislikud eluviisid, sportimine treeningsaalides, ujulas, saunas, spaas käimine. Ja nii käivadki võltskaitsega vaktsineerimispassi omanikest võimalikud nakatunud viirust levitamas, teisi nakatamas ja uusi suuri koldeid tekitamas, ise seda teadmata, valitsuse loal ja toetusel,“ kõneles Kingo.

„Kontroll puudub ka positiivse tulemusega testide tegeliku arvu üle, sest suur osa vaktsineerimispassi omanikest ju ei testi ennast. Nakkusohtlikkuse seisukohalt pole mingit põhjust teha vahet, kas inimene on vaktsineeritud või mitte. Oluline on, et inimene isegi tahtmatult ja enesele teadmata viirust ei levitaks. Seda on võimalik tagada ainult testimisega.“

Kingo sõnul annab erinevalt vaktsineerimispassist just negatiivne testitulemus kindlustunde, et inimene ei ole koroonaviirusesse nakatunud ega ohusta kaasinimesi.

„Testimise läbiviimine avalikes kohtades, üritustel, söögikohtades, meelelahutus- ja kultuurisündmustel annab kõigile kohalviibijatele kindlustunde, et koroona levik ja nende nakatumise võimalus on nendes kohtades viidud miinimumini. Nakatumist on võimalik vähendada, kui testitakse laialdasemalt ning osatakse piirata nakatunute ja kõikide lähikontaktsete isikute, sealhulgas ka vaktsineeritute kokkupuuteid teistega,“ ütles Kingo.

„Eeltoodu taustal on valitsuse senine eitav seisukoht testimise suhtes arusaamatu. Aktsepteeritakse küll koroonatestimist ja negatiivset testitulemust nakkusohutuse tõendina koolides ja kohati lähikontaktsuse puhul, kuid samas ei aktsepteerita negatiivset testitulemust avalikes kohtades, paljudes töökohtades ja ühiskonnas laiemalt. Valitsuse valikuline ja põhjendamatu lähenemine nakkusohutuse tõendamisse süvendab ühiskonna umbusku kehtivate meetmete suhtes ning pärsib ühiskonna toimimist ja sidusust, mõjub laastavalt ühiskonna vaimsele tervisele ja majandusele.“

Enne hääletust Riigikogus ütles Kingo: „Head kolleegid! Praegu on küsimus selles, kas me tahame viiruse levikut võimalikult palju kontrolli alla saada, kaitsta inimesi võimalikult efektiivselt nakatumiste ja haigestumiste eest, selleks et vältida jälle maailma esimeste sekka tõusmist. Teie hääletamisest nähtub, kas te soovite ka tegelikult kaitsta inimesi nakatumise ja haigestumise eest või kasutate koroonaviirust ära selleks, et osa inimesi lükata ühiskonnast välja, tõrjuda kõrvale, kinnistada meie riigis praegune kastisüsteem. Teie näitate selle eelnõu hääletamisel oma suhtumist, seda, kas hoolite päriselt, ja seda, kas me oleme õigusriik või on sellest saanud lihtsalt tühi sõnakõlks. Kuna ka Jaanus Karilaid, lugesin tänasest meediast, on öelnud, et tema on vastava ettepaneku valitsusele teinud, siis julgen lausa eeldada, et Keskerakond toetab meie otsuse eelnõu. Vastasel juhul on meedias antud intervjuu lihtsalt tühjad sõnad.“

Teisipäevasel hääletusel Riigikogus sai kinnitust tõsiasi, et Keskerakonna aseesimehe Jaanus Karilaidi sõnad, tõepoolest, ongi ainult tühjad sõnad.

UU