Keskerakond kutsub koalitsioonikõnelustele EKRE ja Isamaa

Jüri Ratas, Mart Helme

Keskerakond otsustas tänasel juhatuse koosolekul alustada koalitsioonikõnelusi EKRE ja Isamaaga.

EKRE juhatus koguneb täna kell 17 erakorralisele istungile arutama Keskerakonna esimehe Jüri Ratase ettepanekut alustada koalitsioonikõnelusi.

EKRE esimees Mart Helme ütles Postimehele, et kutsus juba kokku erakorralise juhatuse koosoleku ja ettepanek võetakse arutlusele.

“Erinevalt Reformierakonnast ei ole Ratas punaseid jooni maha joonistanud ja neist ei saa enne rääkida, kui me oleme otsustanud, kas me võtame ettepaneku vastu,” rääkis Helme, toonitades, et EKRE-l hakkab kõik loogilist jada pidi käima.

“Meil on juhatuses 15 liiget ja kõikide liikmete arvamused tuleb selgeks teha. Asi tuleb läbi arutada. See ei ole nii, et Mart Helme ütleb nii: “nüüd on stardipauk ja jookseme.”  Nii nagu me Keskerakonna puhul nägime, siis väga pikalt kestsid koosolekud ja arutelud ning lõpuks ühisele seisukohale ei jõutud,” ütles Helme.

«Ajakirjandus on teinud müüdi, nagu ma oleksin autoritaarne juht. Ma olen autoriteetne juht. Nii ei käi asjad nagu Helmed ütlevad. Meil on väga palju inimesi ning nende arvamustega tuleb arvestada,” ütles Helme.

Keskerakonna juhatuse liige Yana Toom ütles, et ta ei näe EKRE-s väärilist partnerit, ilmselt ka mitte tema valijad, ja hääletas juhatuses EKRE-ga valitsuskõneluste pidamise vastu, kirjutab ERR. Siinkohal võib öelda, et ega ilmselt näe ka rahvuskonservatiivid konkreetselt just Kremli-sõbralikus Toomis väärilist partnerit, aga nad ei kanna seda teadmist lipuna kõrgel, nagu teeb seda Toom.

Kommentaarid