Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Keskerakond püüab taganeda piinlikust lepingust Putini Ühtse Venemaaga

-
22.02.2022
Keskerakonna elutee hakkab lõppema. Või saab temast vene partei.
© Uued Uudised

Nii Keskerakonna esimees Jüri Ratas kui ka Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid väitsid Delfile, et 2004. aastal sõlmitud koostööleping Vladimir Putiniga seostatud Ühtse Venemaaga ei kehti, kuigi mõni aeg tagasi oli see veel Keskerakonna kodulehel üleval.

Veelgi enam, Ratas toonitab, et see leping pole tööle hakanudki. “See protokoll pole kehtiv, seda pole olemas,” rääkis ta. “Meil ei ole lepet, meil oli 2004. aastal koostööprotokoll, mis ei ole kunagi ellu ärganud,” lausus Karilaid.

Tänaseks on Keskerakond selle leppe teksti eestikeelsest veebist maha, kuigi poole aasta eest oli see sealt veel leitav. Venekeelses versioonis on see endiselt alles.

Koostöölepingu Venemaa võimuerakonnaga Ühtne Venemaa sõlmis Keskerakond 2004. aastal ning polnud sellest seni taganenud.

Kõnesolevas koostööprotokollis seisab näiteks: pooled lähtuvad Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni välispoliitilistest suundadest võrdsele usaldusväärsele partnerlusele ja pikaajalisele  koostööle;

Osapooled väljendavad protokollis toodud mitmes ühiseid huvisid ja kavatsusi.

Koostööleping jõustus allakirjutamise hetkest ning sellele kirjutasid alla Ain Seppik ja Mailis Reps Keskerakonna poolt ning Valeri Bogomolov ja Valeri Gussev Ühtse Venemaa poolt.

Ühtne Venemaa on Venemaa suurim partei. Parteil on Riigiduumas konstitutsiooniline enamus. Ühtne Venemaa loodi 2001. aasta aprillis. Ühtse Venemaa noorteorganisatsioon on Noor Kaardivägi.