Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Keskerakondlik valitsus pillub tasuta ühistransporti nagu kuuma kartulit peost pihku

-
18.05.2018
Jüri Ratase ja Kadri Simsoni majanduspoliitika on läbikukkumisest pääsenud tänu ülemaailmse majanduse heale seisule.
© UU

“Minister Kadri Simson” ja “tasuta ühistransport” on sõnaühendid, mida kuuldes tekib mõte: “Mis jälle lahti on?”

Tallinna tasuta ühistranspordi suhtelisest edust tiivustust saanud Keskerakond võttis võimule saades sama idee üleriigiliselt ette, kuid on hetkel sellega rahvapäraselt öeldes “hädas nagu l…s lapsega”.

Algselt tahtis Jüri Ratase valitsus kõik eestimaalased omavalitsuste piires tasuta sõitma lubada, siis lükkas otsustamise ja vastutamise allapoole ning nüüd on hakanud asjaga reaalselt tegelejaid tutistama.

Nimelt saatis majandus- ja taristuminister Kadri Simson saatis maanteeametile e-kirja, milles ütleb, et maanteeamet võiks olla vastutulelikum ühistranspordikeskuste suhtes ja lasta teha ühistranspordi puhul teatud eagruppidele erandeid. See on vastuolus tema anda väljastatud määrusega, millega erandid lubatud ei ole.

“Tänane ministri määrus ja seadus ei võimalda meil eagruppidele vastavaid piletihindu kehtestada selliselt, et eakad ja kooliõpilased saaksid tasuta sõita. Selleks, et seda ellu viia, on vaja muuta ministri määrust või vabariigi valitsuse korraldust,” selgitas maanteeameti ühistranspordiosakonna juhataja Kirke Williamson “Aktuaalsele Kaamerale”.

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson (KE) allkirjastas aprilli lõpus piletihinnamääruse, mis võimaldab juulist maakondlikel bussiliinidel endiselt senises määras piletit küsida, kuid ka tasuta transporti pakkuda, samas ei luba erandeid teatud gruppidele, näiteks õpilastele või pensionäridele.

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit ei toeta tasuta maakondlikku ühistransporti seni pakutatud kujul, vahendab BNS täna Virumaa Teatajat. Varem on sellele ideele selja pööranud ka Harjumaa, Raplamaa ja mitmed teisedki omavalitsuste ühendused, samas on Kagu-Eestist rohelist tuld vilgutatud.

Ilmselgelt on Jüri Ratase keskerakondlik valitsus tasuta ühistranspordi pealesurumisega suure valearvestuse teinud, kuid ta pole osanud, nagu enamuse oma “ämbrite” puhul, mõistlikult taanduda — lahjendatud “aseained” teevad asja vaid hullemaks. Üha enam aga tõuseb päevakorda majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni ebakompetentsus Eesti majanduse juhtimisel, mis on juba ühe opositsiooni umbusaldusavalduse kaasa toonud.