Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Keskerakonna meelesegadus: kaks nädalat tagasi jäeti kiirtestide üle hääletamata, nüüd tahetakse need ühtäkki kasutusele võtta

24.01.2022
Kiirtestid
© Scanpix

Kuigi alles paar nädalat tagasi lükkasid valitsusparteid Reformierakond ja Keskerakond Riigikogus tagasi EKRE ettepaneku võtta kasutusele taas kiirtestid, leiab Keskerakonna esimees ühtäkki, et kiirtestide jaoks on aeg küps.

Jüri Ratas kirjutab sotsiaalmeedias, et kiirtestid tuleks võtta koroonapasside kõrval kasutusele, kuid mingit siirust selles ei ole, sest sellega ta üritab vaid poliitilist punktivõitu ja survestada Reformierakonda.

“Praeguste numbrite põhjal oleme valmis kiirtestide kasutusele võtmiseks, et lubada kaitsepookimata inimestel osa võtta meelelahutusest, kultuurisündmustest ja spordiüritustest,” lisab ta.

See avaldus on ehe näide sellest, kuidas osade poliitikute jutt kõmiseb tühjalt nagu tõrrepõhi ning asju võetakse ette vaid enda poliitilisest huvist lähtudes.

Alles 11. jaanuaril lasid Keskerakond ja Reformierakond põhja EKRE fraktsiooni eelnõu hakata negatiivset koroonatesti taas tunnistama nakkusohutuse tõendina.

Negatiivse koroonatestide aktsepteerimise poolt hääletas vaid 30 saadikut.

Keskerakonna ja Reformierakonna ehk valitsuserakondade saadikud jätsid hääletamata, sest nii saavad nad oma valijatele öelda, et „tegelikult me ju ei hääletanud vastu, me lihtsalt ei hääletanud poolt“.

Kuna aga seaduseelnõu pandi Riigikogus hääletusele nii, et selle vastuvõtmiseks peab poolthääli olema vähemalt 51, siis eelnõu ei jõustu.

Nüüd aga korraldab Riigikogu Keskerakonna fraktsioon arutelu teemal “Miks tuua kiirtestid võimalikult kiiresti tagasi?”.

Elu nagu Lollidemaal.