Keskid ja sotsid üritavad üksteise võidu valijate hääli tasuta Tallinna ühistranspordiga püüda

Eesti,
©Madis Veltman/Ekspress Meedia
Tallinna tasuta ühistransport rakendati valimisvankri ette.

Loodetavasti märkavad Eesti valijad, kuidas head ideed kerkivad esile just enne valimisi ja kuidas neid üksteiselt ära krabada püütakse.

Kui neljapäeval teatas Keskerakond, et edaspidi võiks Tallinnas ühistranspordis sõit kõigile tasuta olla, siis reedel märkisid ka sotsiaaldemokraadid, et esitasid linnavolikogule eelnõu, millega tehakse ettepanek muuta Tallinna ühistransport priiks kõigile selle kasutajatele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Otsuse tasuta ühistranspordi tagamiseks kõigile teeb linnavolikogu ja seetõttu esitasime vastavasisulise eelnõu uuesti. Loodan, et Tallinna keskerakondlased tulevad seekord keskkontori mahitusel sotside pikaaegse ideega kaasa,” ütles linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Maris Sild.

Viimati hääletas Keskerakond Tallinna Linnavolikogus tasuta ühistranspordi eelnõu maha möödunud aasta 20. septembril. Kui veel kuu eest lükkasid keskerakondlased pealinna eelarve arutelu ajal tasuta ühistranspordi kõigile laiendamise mõtte tagasi, siis nüüd on see idee jõudnud Keskerakonna valimisprogrammi, kirjutab BNS.

Mida sellest loost välja lugeda? Keskerakond tegi möödunud aastal teoks üle-eestilise tasuta ühistranspordi, kuigi selle sammu hind tavainimesele pole veel teada – ilmselt on selle tagajärjeks pööraselt kallinenud elekter, sest tasuta lõunaid pole teatavasti olemas. Kui uskuda BNS-i uudist, siis seni on Keskerakond idee Tallinna ühistransport ka väljaspoolt tulijatele priiks teha seni maha hääletanud, aga vähem kui kaks kuud enne valimisi otsustasid selle oma valimisvankri ette rakendada. Tegu on ideega, mis võib anda väga paljude sissekirjutuseta tallinlaste ja lähipiirkondade elanike hääled.

Sotsid märkasid, et nende mõte on pihta pandud ja teatasid kohe, et ka nemad tahavad kõigil Eestimaa elanikel lasta bussides, trollides ja trammides tasuta sõita, ja on seda ennegi tahtnud. Põhjapanev muudatus kahelt ühiselt valitsuses olevalt erakonnalt võinuks sündida ju koos kas pealinnas või üleriigiliselt, kuid tegelikult läks käiku valimiste eel ja üksteist üle trumbates. Lõppkokkuvõttes vist ei lõika kumbki sellest niipalju kasu, kui nad lootsid. Aga eks nii olegi populistlike lubadustega, mida ei tehta mitte rahva, vaid valimisvõidu nimel.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused