Keskkonnaameti ja -inspektsiooni liitmine – kas ühendasutuses hakkavad kolleegid üksteist kontrollima?

Eesti,
©Liis Treimann/Postimees
Kui mingi ettepaneku taga on IRL-ikas Siim Kiisler, siis pole ettevaatus kunagi ülearu.

Kui riigireform tähendab ainult liitmisi ning suurte asutuste teket, kus ametnik kontrollib kolleegi tegevust, siis tuleks see pigem tegemata jätta.

Keskkonnaminister Siim Kiisler soovib liita keskkonnaameti ja keskkonnainspektsiooni üheks asutuseks, kirjutab ERR-i uudisteportaal. Kui valitsus eelnõu algatamise heaks kiidab, loodab minister keskkonnaameti nime all jätkava ühendasutuse luua juba 1. jaanuarist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kiisler ütles, et mõte keskkonnaasutused ühendada pole uus, seda on arutatud korduvalt, ent idee on iga kord toppama jäänud. Ta ei täpsusta, et see on juhtunud kahtluste tõttu, et üks ja sama asutus hakkaks välja andma näiteks keskkonnalube ning sama organisatsiooni üks haru hakkaks ka menetlema rikkumisi.

Kui näiteks keskkonnaamet annab välja mingi metsanduse või maapõuega seonduva loa, selles lubatut rikutakse, ameti töötajad satuvad sellega seoses skandaali ja asja hakkab uurima ühendasutuse üks osa ehk keskkonnainspektsioon, kas siis võib loota objektiivset menetlust?

Kahtlemata on võimalik ühes asutuses asju ka ausalt ajada, kuid korruptsiooniohtu tõstab selline ühendamine kindlasti, sest asjad toimuvad kolleegide seltskonnas. Eestis on juba õigussüsteem, mis kontrollib iseennast, Tallinna linnavalitsuse asutuste tegemisi kontrollib samuti linnavalitsus ise – kas sõltumatu kontroll kaobki Eestist?

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused