Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Keskkonnaameti ja -inspektsiooni liitmine – kas ühendasutuses hakkavad kolleegid üksteist kontrollima?

-
06.08.2018
Kui mingi ettepaneku taga on IRL-ikas Siim Kiisler, siis pole ettevaatus kunagi ülearu.
© Liis Treimann/Postimees

Kui riigireform tähendab ainult liitmisi ning suurte asutuste teket, kus ametnik kontrollib kolleegi tegevust, siis tuleks see pigem tegemata jätta.

Keskkonnaminister Siim Kiisler soovib liita keskkonnaameti ja keskkonnainspektsiooni üheks asutuseks, kirjutab ERR-i uudisteportaal. Kui valitsus eelnõu algatamise heaks kiidab, loodab minister keskkonnaameti nime all jätkava ühendasutuse luua juba 1. jaanuarist.

Kiisler ütles, et mõte keskkonnaasutused ühendada pole uus, seda on arutatud korduvalt, ent idee on iga kord toppama jäänud. Ta ei täpsusta, et see on juhtunud kahtluste tõttu, et üks ja sama asutus hakkaks välja andma näiteks keskkonnalube ning sama organisatsiooni üks haru hakkaks ka menetlema rikkumisi.

Kui näiteks keskkonnaamet annab välja mingi metsanduse või maapõuega seonduva loa, selles lubatut rikutakse, ameti töötajad satuvad sellega seoses skandaali ja asja hakkab uurima ühendasutuse üks osa ehk keskkonnainspektsioon, kas siis võib loota objektiivset menetlust?

Kahtlemata on võimalik ühes asutuses asju ka ausalt ajada, kuid korruptsiooniohtu tõstab selline ühendamine kindlasti, sest asjad toimuvad kolleegide seltskonnas. Eestis on juba õigussüsteem, mis kontrollib iseennast, Tallinna linnavalitsuse asutuste tegemisi kontrollib samuti linnavalitsus ise – kas sõltumatu kontroll kaobki Eestist?