Keskkonnaminister Rene Kokk parandas eelmise ministri vea, kutsudes metsanduse tuleviku üle otsustama ka loodushoidjad

Eesti,
- Updated
©Scanpix
EKREIKE

Keskkonnaminister Rene Kokk määras kodanikuühenduse Eesti Metsa Abiks (EMA) metsanduse arengukava 2030 juhtrühma, parandades sellega eelmise keskkonnaministri erapoolikut otsust rahvaliikumine juhtrühmast välja jätta.

Seega saavad kodanikud jätkata tööd, mida probleemide kaardistamise ning huvirühmade arutelude faasis on tehtud, teatas EMA koordinaator Linda-Mari Väli reedel BNS-ile.

EMA eesmärk on esindada loodushoidlikumast ning jätkusuutlikumast metsandusest huvitatud rahvaosa, kelle häälel pole otsuste tegemisel seni piisavalt kaalu olnud. Probleemid, millega kodanikuühendus pidevalt kokku puutub, said probleemikaardistuse faasis ära kaitstud ning huvirühmade arutelude ajal pakuti neile ka lahendused. Paljud välja töötatud lahendustest märgiti lõppdokumentides aga konsensust saavutamata ära kui erimeelsused, seega on kodanikuühenduse hinnangul selge, et juhtrühmas tulevad need küsimused uuesti lauale ning hetkel on metsa tulevik alles lahtine, teatas Väli.

EMA on Väli teatel seisnud raiemahtude alandamise, lageraie osakaalu vähendamise ja inimeste suurema kaasamise eest raiete planeerimisel. Muu hulgas on EMA ainuke huvirühm, kes juurepessi [okaspuude seenhaiguste põhjustaja – toim.] olulisust rõhutas ning lasi selle ka probleemina kaardistada. Samuti on seistud terviklikuma rohevõrgustiku, püsimetsanduse arendamise, ebaeetilise metsaäri piiramise, looduslike pühapaikade kaitse, niinimetatud teiseste metsahüvede enama arvestamise ning muude päevakorrale tõusnud probleemide eest.

„Metsanduse uus arengukava on üks kõige suuremaid kaasamisüritusi Eesti ühiskonna ajaloos,“ ütles keskkonnaminister Rene Kokk. „Keskkonnaministeerium loodab, et suurem juhtkogu aitab kuuldavale tuua veelgi rohkemate huvirühmade häält. Seepärast otsustasime juhtkogu laiendada.“

Huvirühmade, riigi- ja uurimisasutuste esindajatest koosnevasse juhtkogusse tuleb uue liikmena Riigikogu keskkonnakomisjoni esimees Erki Savisaar. Eesti Maastikuarhitektide Liidu esindaja kutsutakse juhtkogusse, sest mitmed teemad on seotud rohevõrgustike ja planeeringutega. Et parandada ühiskonna teadlikkust metsandusest ja töötajate metsatööde oskustest, on Luua Metsakoolile tehtud ettepanek saata juhtkogusse ka oma esindaja. Lisaks kutsus keskkonnaminister juhtkogusse ka Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja.

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused