Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Kindlates kätes Eesti” tähendab ettevõtluse väljasuretamist

-
03.11.2022
Kunagi ammu lubas Reformierakond seda, aga mis nüüd on?
© UU

Praegu tundub juba naljanumbrina, et kunagi peeti Reformierakonda ettevõtjate parteiks – Kaja Kallase valitsus suretab ettevõtluse lihtsalt välja, sealhulgas ka ebamõistliku rohepöörde läbisurumisega.

Kõrgele kerkinud energiahinnad on ettevõtjatele surmahoobiks. Nii kirjutab ERR: “Kondiitri- ja pagariärid on sulgemise äärel, sest toodete juurdehindlus ei ole piisav, et katta tooraine ja energia hinnatõusu. Samas edasist hinnatõusu ei suuda tarbija enam vastu võtta.”

Reformierakonna valitsus on ettevõtjad hüljanud ja abita jäänud firmad jäävad üleilmses konkurentsis üha enam alla. ERR jätkab: “Suurkoondamist alustava Standardi teatel on energiahindade tõus muutnud toodangu kallimaks ja seda on raske eksportida. Probleeme on ka teistel puidutööstustel, ettevõtjate hinnangul pärsib Eesti ettevõtete konkurentsivõimet see, et teised riigid toetavad oma tööstusi.
Eesti üks tuntuimaid mööblitootjad Standard konserveerib oma tööstused ja suurem osa inimestest kaotab töö. 78 aastat mööblit tootnud Standard koondab 200 töötajast 163.”

Eesti ettevõtjaid ootavad rasked ajad, aga eks nad ise on ka osaliselt süüdi, et ei õppinud nn masust, mil Reformierakond oli samuti võimul ja hülgas rahva samamoodi.

Uued Uudised