Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kivirähk: poliitikast väga huvitatud kodanike hulgas on suurim toetus Konservatiivsel Rahvaerakonnal

-
15.05.2016
UURING ARVAMUSED KAITSEVÄEST ENNE JA PÄRAST AJATEENISTUST

Viimase erakondade toetusuuringu põhjal on kindlasti huvitav välja tuua, et poliitikast väga huvitatud kodanike hulgas (keda on 14 protsenti kõigist kodanikest), on kõige suurem toetus EKRE-l, märkis Turu-uuringute AS-i uuringutejuht Juhan Kivirähk.

„Nendest valijatest hääletaks EKRE poolt 20%, millele jääb alla nii Reformierakonna (17%) kui ka Keskerakonna (16%) reiting. Reaalseid valimisi silmas pidades on selliste valijate toetus vägagi hinnaline, sest nemad tulevad kindlasti valima ning oma aktiivse poliitikahuvi tõttu võivad mõjutada ka oma kaaskodanike eelistusi,“ kommenteeris Kivirähk ERRi portaalis.

Ühtlasi nahutas Kivirähk IRLi esimeest Margus Tsahknat selle eest, et see kahtles IRL-ile 4-protsendilist toetust näidanud uuringu tõepärasuses.

„IRL-i esimehe esimene reaktsioon sellele uudisele oli, et tegemist on jamaga, sest tema nägevat oma silmaga paremini, mis ümberringi toimub. Margus Tsahknale võib sel puhul vaid kaasa tunda. Kui tema võime ühiskonnas toimuvat mõista tugineb tõesti vaid sellel, mida ta oma silmadega näeb, tuleks tal erakonna esimehe ja ka ministri amet kiiresti maha panna,“ ütles Kivirähk.

Foto: Postimees / Scanpix Baltics