Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Koalitsioon lubab välismaalaste seaduse muudatused samal kujul ikkagi vastu võtta, kuigi president jättis selle välja kuulutamata

-
29.04.2022
KAJA KALLAS

Valitsus sülitab presidendi peale ning kavatseb välismaalaste seaduse muudatused ikkagi samal kujul vastu võtta kuigi Alar Karis jättis need välja kuulutamata. Seda kinnitasid ERR-ile nii peaminister Kaja Kallas (Reformierakond) kui ka Riigikogu Keskerakonna saadik Tõnis Mölder.

“Oleme loomulikult vaadanud presidendi etteheiteid, aga Riigikogu menetleb seda uuesti ja saab selle vastu võtta muutmata kujul,” ütles Kallas.

Karis jättis 21. aprillil välja kuulutamata Riigikogus 11. aprillil vastu võetud välismaalaste seaduse ja välismaalasele rahvusvahelise kaitse andmise seaduse muutmise seaduse, kuna leidis, et parlament rikkus selle vastuvõtmisel menetlusnorme.

Küsimusele, miks mitte eelnõu uuesti avada, vastas põhiseaduskomisjoni kuuluv Tõnis Mölder viitega, et EKRE on lubanud selle seadusemuudatuse vastuvõtmist kõigi võimalike vahenditega takistada ning see võiks protsessi liialt pikendada.

Kui president saadab seaduse eelnõu kohtusse, on Möldri sõnul koalitsioonil uus plaan, kuidas teemat kiiresti lahendada, üks võimalus on siduda eelnõu vastuvõtmine valitsuse usaldusega.

Riigipea peab vajalikuks seadust Riigikogus uuesti arutada ning teha põhiseaduspärane otsus.

Seaduse väljakuulutamata jätmist palus presidendilt EKRE esimees Martin Helme, lisaks saatis sama palvega kirja presidendile Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder.

Karis viitas oma otsuses, et põhiseaduse kohaselt tuleb seaduste vastuvõtmisel lähtuda Riigikogu kodu- ja töökorra seadusest, kuid antud juhul sellega ei arvestatud.

 

Allikas: ERR