Koalitsioon rullis julmalt üle: “suure venna” seadus tuleb

Eesti,
©UU
Oravad ja rattad rullivad, kuis jaksavad

Vastuoluline supersüsteemi ehk automaatse biomeetrilise isikutuvastuse andmekogu seadustamine võeti täna Riigikogus vastu 56 poolthäälega. Riigikogu jätkas täna palju poleemikat tekitanud ning rahvuskonservatiivide hinnangul ohtlikke punkte sisaldava isikut tõendavate dokumentide seaduse muutmise eelnõu arutamist, millega luuakse õiguslik alus automaatse biomeetrilise isikutuvastuse süsteemi andmekogu (ABIS) asutamiseks.

Eelnõu läbis kolmanda lugemise võimuliidu (Reformierakond ja Keskerakond) ülerulliva 58 poolthäälega, vastu hääletas terve opositsioon üksmeelselt 38 häälega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kuigi EKRE kasutas seaduse vastuvõtmise takistuseks erinevaid meetodeid, ei pidanud koalitsioon seda miksiks. Ka ei võtnud nad kuulda EKJRE pakutrud kompromissettepanekuid, vaid pidasid seda „suure venna“ seadust nii oluliseks, et ohverdasid sellele muud olulised seadused, mis venitamiste tõttu edasi lükkuvad või mis üldse tagasi võeti. EKRE obstruktsiooni tõttu toimusid eelnõu arutamiseks laupäeval ja pühapäeval Riigikogu täiendavad istungid.

EKRE fraktsioon tegi veel pühapäeval ettepaneku eelnõu teine lugemine katkestada. Selle ettepaneku poolt hääletas 21 ja vastu 57 riigikogu liiget.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused