Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Koalitsiooni tahe murdus: Reformierakonna ja Keskerakonna saadikud ei pidanud pühapäeval EKRE survele vastu

-
14.06.2021
Riigikogu saalis arutatakse valitsuse usaldamist lisaeelarve kaudu. Pilt on illustratiivne.
© UU

Riigikogus kõikidest teerullina üle sõitev Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsiooni tahe murdus eile enne südaööd, kui nad ei suutnud enam vastu pidada ja lahkusid Toompealt. Kuna tegemist oli erakorralise istungiga, mille toimumiseks on vajalik enamuse ehk 51 saadiku kohalolek, katkes automaatselt ka istung.

EKRE saadikutel oli ette valmistatud veel hulk arupärimisi, kuid nähes, kuidas koalitsioonipoliitikud lossist lahkuvad, võeti need tagasi, sest istung oli katkenud. Reformierakonna fraktsiooni esimees Mart Võrklaev oli võtnud kümneminutilise vaheaja, kuid asjata. Koalitsiooni tahe oli murdunud ning hulk päevakorrapunkte lükkus edasi.

Teatavasti olid nädalavahetuseks erakorralised istungid kokku kutsunud just koalitsioon, et viia lõpule biomeetriliste isikuandmete kogu seaduse teine lugemine, mida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon on püüdnud takistada. See seadus küll teise lugemise läbis, ent eilset erakorralist istuingit ei suudetud kvoorumi kokkusaamiseta lõpuni viia.