Koalitsiooniläbirääkimistest kumab läbi peenhäälestamise naasmine

Eesti,
©Uued Uudised
Sellise valitsusega nagu praegu, kaugeneb riik kodanikest pikkade sammudega, ning võimutseb bürokraat. Pilt on illustratiivne.

Keskerakonna ja Reformierakonna laupäevastel läbirääkimistel langesid taas maskid ja tehti paljastavaid avaldusi.

“Öelda, et Eesti on tagasi. Meil on samad väärtused, me seisame õigusriigi, vabaduste demokraatia ja inimõiguste eest. Arvestades, et USA-s vahetub administratsioon, siis on ülioluline kiiresti seada head suhted sisse Ameerika uue administratsiooniga,» ütles Reformierakonna liider Kaja Kallas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Need Kallase sõnad kiirest heade suhete taastamisest räägivad sellest, et liberaalide jaoks oli Trumpi-Ameerika riik, millega ei püütudki sidemeid hoida, vaid seda mõnitas nii opositsioon kui ka meedia, hoides igas asjas Brüsseli poole – vasakpoolse Bideni juhitav USA aga on nende jaoks” samade väärtustega.

Neid “väärtusi” võis näha suvel, kui Seattles kuulutati välja autonoomia, kurjategijast sai rahvuskangelane ja lõpuks võtsid sotsiaalmeediahiiud maailma suurima riigi presidendi “rajalt maha” – see on demokraatide õigusriik, vabadus ja demokraatia nende mõistes.

Välispoliitikas plaanib uus võimuliit Eesti mainet taastada just põhjamaa väärtusruumis, et olla innovaatiline ja avatud Põhja-Euroopa riik, teatas Kallas.

Seda avatust on näha Rootsi sisserändetaustaga granaadikultuurist, mis on otsaga juba Soome jõudnud, Rootsi feministlikust üksindusühiskonnast ja sealse araablaste partei ähvardusest, et just rootslastel tuleb riigist lahkuda – sellist ühiskonda pakuvad siis Reformi- ja Keskerakond.

Eesti maine kohta ütles Keskerakonna läbirääkija Mailis Reps: «Ega ei ole ju kuidagi saladus olnud, et 20 kuu jooksul neid esildisi, mida on pidanud tegema nii peaminister kui ka välisminister, on olnud üsna tihti, kus me peame liitlastele ja partneritele meelde tuletama, et me oleme endiselt ja väga tugevalt nende partnerid,» ütles Reps.

Siinkohal võiks Reps meelde tuletada, kuidas nende uus partner jõudis maailma teadvusesse ettepanekutega lahkuda NATO-st ja liituda Venemaaga. See sõnum koos Keskerakonna venemeelse ja kriminaalse reputatsiooniga tahab kindlasti selgeks rääkimist.

Idapiiri väljaehitamise ja moderniseerimisega plaanib uus võimuliit edasi minna. Kallas ja lisas, et kuna riigieelarve seis on nadi, siis idapiiri välja arendamisel on vaja leida tasakaal eelarve seisu ja piiri reaalse kaitse vahel. Idapiiri väljaehitamise ja moderniseerimise valmis saamise aega veel Kallas ja Reps öelda ei osanud.

Siin võib sõnade vahelt välja lugeda, et Mart Helme algatustega on lõpp ja idapiir jääb vinduma nagu Pevkuri ministriks olles.

Uus koalitsioon peaks praegu inimestel judinad tekitama – nende pakutav on peenhäälestamine vol. 2.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused